Po próbie ujeżdżenia polscy juniorzy zajmują dobre szóste miejsce w klasyfikacji zespołowej. Bardzo dobre przejazdy zanotowali nasi zawodnicy podczas zawodów w Opglabbeek i w Samorin.

ME Juniorów i Młodych Jeźdźców w WKKW, Montelibretti (ITA)

Bardzo dobry przejazd na czworoboku zaprezentowała dzisiaj Zuzanna Społowicz dosiadająca wałacha Bankier. Uzyskany wynik 30,30 pkt. dał jej 21 miejsce w klasyfikacji. Na miejscu 39 sklasyfikowana jest Zuzanna Borkowska na klaczy Gracja (32,80), Karolina Miś na wałachu Go Jack zajmuje 41 miejsce (33,60), Michał Odzioba z wałachem El Sovski jest 50-ty (35,10), Pola Waśniewska i Nimbus plasują się na 65 miejscu (38,30), a Oliwia Mycio z wałachem Bankiet jest 73 (44,40).

W klasyfikacji zespołowej zespół Polski zajmuje bardzo dobre 6 miejsce z wynikiem 96,70 pkt. Na prowadzeniu jest ekipa Niemiec, która po ujeżdżeniu ma na koncie 77,30 pkt.

Jutro o godzinie 9:30 rozpocznie się próba terenowa. Z numerem 2 wystartuje pierwszy nasz reprezentant – Michał Odzioba.

Wyniki i listy: TUTAJ

CSIO Youth Nations Cup, Opglabbeek (BEL)

Do rozgrywki Grand Prix młodych jeźdźców zakwalifikowała się Natalia Sydow dosiadająca wałacha First One. Ostatecznie para ta zajęła bardzo dobre 7 miejsce z wynikiem 4 pkt. Bez błędów na przeszkodach parkur podstawowy pokonała także Lena Maruszak na wałachu Jetoulon van de Rietvenne. Jednak za przekroczenie normy czasu otrzymała 2 pkt. i ostatecznie uplasowała się na dobrym 12 miejscu.

W konkursie Grand Prix kuców wystartowała dzisiaj Wiktoria Cwalina, która na ogierze Lexus miała jeden błąd w parkurze. Ale bardzo dobry czas pozwolił jej na zajęcie 12 miejsca w klasyfikacji.

Z wynikiem 11 pkt. swój przejazd w Grand Prix Juniorów ukończyła Ewa Macieszczak na wałachu Secret Weapon L (46 m). A w GP dzieci jeden błąd na parkurze miała Helena Gola na klaczy Carbonara MK (21 m).

Wysoko w konkursie 135 cm (młodzi jeźdźcy) uplasowały się dwie polskie zawodniczki. Juliana Suska na klaczy Nigri zajęła 6 miejsce, a Lena Maruszak na ogierze Vhs Quadro była 7-ma. Obie pary pokonały parkur bezbłędnie. W kategorii dzieci rozegrany został też konkurs o wysokości 115 cm i miejsce 6 zajęła w nim Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z (0 pkt.).

CSI2* Peelbergen (NED)

Bez punktów karnych konkurs dla koni w wieku 7 i 8 lat ukończył Maciej Handzlik na wałachu Landreau, a uzyskany czas dał mu 28 miejsce. Natomiast w konkursie dla 5 i 6 latków na miejscu 16 sklasyfikowany został Michał Ziębicki dosiadający klaczy Summer Time Red Wine (0 pkt.).

W konkursie 110 cm miejsce trzecie zajął Mikołaj Ziębicki, który na wałachu Antonov pokonał obie fazy bezbłędnie i w dobrym czasie. Na czwartej pozycji w dwufazowym konkursie 120 cm uplasował się Maciej Handzlik dosiadający ogiera Magnificent Z.

CSI3* Danube Champions Tour, Samorin

Główny konkurs zawodów CSI3* miał wysokość 150 cm i był zaliczany do Longines ranking. Bardzo dobre 8 miejsce zajął w nim Krzysztof Ludwiczak, który na ogierze Niko pokonał parkur bez błędów. A to oznacza, że na konto polskiego zawodnika „wpadnie” kilka punktów do światowego rankingu. Również starty w konkursach o wysokości 140 cm okazały się dla Krzysztofa Ludwiczaka bardzo udane. W jednym z nich zajął wysokie 2 miejsce na wałachu Memphis, a w drugim był 3 na ogierze Corlander.

Bezbłędne przejazdy zanotowali dzisiaj także: Nell Sówka na wałachu Digisport Carlo (140 cm, 11 m), Eryka Mikołajczak na klaczy Zilena (125 cm, 18 m), Nell Sówka na ogierze Digisport Malik (120 cm, 6 m) i Emila Gielata na wałachu Dindependent Z (110 cm, 10 m).