Dzisiaj rozegrane zostały pierwsze konkursy podczas tegorocznej edycji finału FEI Youth Nations Cup, który rozgrywany jest w Peelbergen.

Podobnie jak w wersji seniorskiej w pierwszym konkursem startują wszystkie ekipy, które walczą o udział w głównym konkursie finałowym. Dzisiaj świetnie spisały się nasze juniorki, które zajęły wysokie drugie miejsce i tym samym będą walczyć w sobotnim głównym Finale tej kategorii. Iga Biegalska na klaczy Doravella oraz Natalia Stefańska na wałachu Kapucijn v/d Donkhoeve przejechały bezbłędnie, Daria Pietrzak na wałachu Monsun ukończyła swój parkur z wynikiem 4 pkt., a Laura Kłapińska na wałachu Zirado zjechała z parkuru mając na koncie 24 pkt. To oznaczało, że zespół polski ukończył konkurs z wynikiem 4 pkt. i zajął w klasyfikacji 2 miejsce razem z ekipą Szwajcarii. Do sobotniego finału zakwalifikowało się 6 zespołów: Holandia, Polska, Szwajcaria, Irlandia, Włochy i Niemcy.

Mniej szczęśliwie swój start w konkursie zespołowym mieli nasi młodzi jeźdźcy, którzy ukończyli zmagania z wynikiem 16 pkt. Po jednym błędzie mieli Juliana Suska na klaczy Cascadeuce i Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir van het Halderthof. Aleksandra Kierznowska na wałachu Louis van het Kluizebos miała zrzutkę i błąd na rowie z wodą. Natomiast Maximilian Parkitny ukończył swój przejazd na ogierze Ferrari K z wynikiem 26 pkt. Te wyniki oznaczały, że zespół Polski uplasował się w klasyfikacji na 12 miejscu i weźmie udział w „małym finale” czyli piątkowym konkursie Challenge Cup.

Jutro rozegrany zostanie konkurs zespołowy w kategorii dzieci, który rozpocznie się o godzinie 10:00.

Bardzo dobry przejazd w konkursie młodych jeźdźców (145 cm) zanotowała dzisiaj Aleksandra Kierznowska, która na wałachu Corleano nie miała błędów i uplasowała się na wysokim 2 miejscu. Lena Maruszak na wałachu Jetoulon van de Rietvenne ukończyła przejazd z wynikiem 8 pkt. W tej samej kategorii wiekowej rozegrano jeszcze konkurs o wysokości 135 cm. A w nim bezbłędnie przejechały Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette (8 m) i Juliana Suska na klaczy Nigri (10 m). W dodatkowym konkursie juniorów (130 cm) Iga Biegalska na wałachu Canabaz zajęła 10 miejsce (4 pkt), a Daria Pietrzak na klaczy Unica K uplasowała się na 13 pozycji (5 pkt).