Dzisiaj zakończyły się kolejne w tym roku zawody ogólnopolskie  w Lesznie. W konkursie Grand Prix zwyciężyła Juliana Suska

W najważniejszym konkursie zawodów wystartowało 27 par, z których 10 zakwalifikowało się do rozgrywki. A w niej najlepszy wynik uzyskała Juliana Suska, która na klaczy NIGIRI przejechała bezbłędnie w czasie 37,36 s. Niewiele wolniejszy był Jakub Krzyżosiak dosiadający wałacha CORNETO PLUS-S, który z czasem 37,46 s uplasował się na 2 miejscu. Miejsce trzecie zajął Martin Rozynek na wałachu VIVALDI R – ta para spędziła pomiędzy celownikami  dokładnie 38,78 s.

Finał średniej rundy rozegrano jako dwufazowy konkurs o wysokości 130 cm. I prym wiodły w nim amazonki. A szczególnie Dominika Gardas, która zwyciężyła na wałachu DENZEL BLUE Z oraz zajęła trzecie miejsce na wałachu QUINTEN VAN’T KEIZERSHOF. Na miejscu drugim uplasowała się Tamara Tybulczuk startująca na wałachu SZIFO.

Na  liście startowej finału Małej Rundy 2, klasy N znalazło się 45 par.  Bezbłędnie parkur ukończyło 26 z nich, a o zwycięstwie zadecydował czas przejazdu. W konkursie zwyciężył Siarhei Kazlou startując na wałachu NIEK.  Para zagwarantowała sobie zwycięstwo czasem przejazdu 60,25 s. Na miejscu drugim uplasowała się Aleksandra Strupiechowska na klaczy RIANA P, a trzecia była Daria Krawczykowska na ogierze ASER.

W finale Małej Rundy 1 o wysokości 110 cm wystartowały 24 pary, a 15 z nich ukończyło swoje przejazdy bez punktów karnych. Na czołowych miejscach ponownie znalazły się amazonki. Zwycięstwo odniosła Katarzyna Maciejewska na wałachu HABANERO HAUTBOIS, miejsce drugie zajęła Zuzanna Grygier na klaczy BLOODYMERRIE VD KATTEVENNE Z, a trzecia była Ewelina Szczepanik na klaczy EVITA.