Ostatni dzień zawodów w niemieckim Görlitz był bardzo udany dla naszych zawodników.

CSN Görlitz (GER)

Konkurs Grand Prix (150 cm) okazał się bardzo szczęśliwy dla reprezentantów Polski. Bezbłędne przejazdy w parkurze podstawowym oraz w rundzie zwycięzców dały Julii Jaglarz bardzo dobre 3 miejsce w klasyfikacji. Amazonka dosiadała swojego najlepszego obecnie konia czyli wałacha GROENAANNEMER VD LENTAMEL. Julia Jaglarz była też jedyna amazonką, która zakwalifikowała się do rundy zwycięzców. Na miejscu 8 uplasował się Adam Nicpoń na wałachu Counter, który pokonał bezbłędnie parkur podstawowy a w rundzie drugiej miał zrzutkę w szeregu. Ten sam zawodnik na klaczy Cycera zajął także 9 miejsce kończąc swoje oba przejazdy z jednym błędem. W Grand Prix wystartował także Mściwoj Kiecoń, który zarówno na klaczy Idealisca jak i na klaczy Digisport Codeina miał w przejazdach podstawowych po 8 pkt.

W dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm wysokie 4 miejsce zajął Adam Nicpoń na wałachu Zero Z. Para ta pokonała obie części konkursu bez błędów. Ten sam zawodnik na ogierze Big Ben miał dwa błędy w drugiej fazie co dało mu 19 miejsce w klasyfikacji. Po jednym błędzie w pierwszej fazie konkursu miał Mściwoj Kiecoń na wałachu Luidam Quality i na ogierze Casamba.

Konkurs z jokerem o wysokości 125 cm podzielony był na dwie grupy. W jednej z nich na 9 pozycji sklasyfikowana została Klara Gierek, która na wałachu J’T’Adore van de Zuidhoek uzyskała komplet punktów.

ZO-B1* Wierzbna, Biały Las

Zwycięstwem Dawida Kubiaka i ogiera Szuler zakończył się konkurs Grand Prix na zawodach w Białym Lesie. W rozgrywce para ta nie miała błędów i uzyskała bardzo dobry czas 35,22 s. bardzo zadowolony ze swoich startów w tym najważniejszym konkursie był tez Mateusz Tyszko, który na ogierze Colinero zajął drugie miejsce (0/35,65 s) a na ogierze Diarado’s Dream uplasował się na 3 pozycji (0/36,67 s).

Finał średniej rundy (135 cm) bezbłędnie pokonało 13 par a spośród nich najlepszy czas uzyskała Paulina Kozakiewicz dosiadająca klaczy Midnight Star (68,75 s). Na drugiej pozycji uplasował się Antoni Strzałkowski na wałachu Mister Cash (69,43 s) a trzecia była Pola Wawrzyniak startująca na ogierze Dimple (69,73 s).

Finał małej rundy rozgrywany był jako konkurs dwufazowy. Świetnie pojechała w nim 13-letnia Małgorzata Babczyńska, która na wałachu Pluto uzyskała w drugiej fazie czas 30,97 s. I tym samym odniosła drugie zwycięstwo na tych zawodach. Na miejscu drugim konkurs ukończył Mateusz Tyszko na ogierze Fuerte Ferrero (31,09 s) a trzeci był Łukasz Jończyk na ogierze Tavados (32,60 s).