Zakończyły się niezwykle udane dla polskich reprezentantów zawody CSI2* Samorin. W dzisiejszym konkursie Grand Prix bardzo dobre, 4 miejsce, wywalczyła Julia Jaglarz, a jeden z konkursów wygrała Adrianna Ostrowska. Dobrą formę na zakończenie weekendu utrzymała też Beata Stremler.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Konkurs Grand Prix zawodów CSI2* rozegrano na przeszkodach o wysokości 145 cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Światowego Rankingu. W przebiegu podstawowym wystartowały 53 pary. Do rozgrywki zakwalifikowało się 17 z nich, w tym 3 z Polski. Świetnie z parkurem tej rozgrywki poradziła sobie 24-letnia Julia Jaglarz. Zawodniczka startująca na wałachu rasy SBS GROENAANNEMER VD LENTAMEL jeździła bezbłędnie i z czasem 36,28 s, uplasowała się na bardzo dobrym, czwartym miejscu. W rozgrywce walczył też Michał Kaźmierczak dosiadający ogiera rasy KWPN KALAHARI ROCK. Para uzyskała świetny czas, ale z jednym błędem musieli zadowolić się 10-tym miejscem w konkursie. Trzecią polską parą w rozgrywce był Dawid Skiba na belgijskim wałachu ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF. Dla tej pary był to niestety nieudany przejazd, bo po nieporozumieniu na pierwszej przeszkodzie zawodnik zrezygnował z ukończenia przejazdu, co uplasowało go na 17-tym miejscu w konkursie.

GROENAANNEMER VD LENTAMEL i Julia Jaglarz

Drugim najtrudniejszym konkursem tego dnia był finał rundy Silver Tour CSI2* z przeszkodami o wysokości 135 cm. Tu bardzo dobrze zaprezentowała się juniorka Daria Pietrzak startująca na klaczy rasy SP UNICA-K. Para była bezbłędna i wywalczyła wysokie, drugie miejsce w konkursie. Na podium, zajmując 3 miejsce, uplasował się też Aleksander Lewandowski, który startował na oldenburskim wałacha CANWERO. Na płatnych miejscach w tym konkursie uplasowali się jeszcze Dawid Skiba na niemieckim wałachu TAMAGOTCHI (9 miejsce), Małgorzata Koszucka na belgijskim wałachu SHADOWFAX 111 (14 miejsce), Michał Kaźmierczak na wałachu rasy KWPN KING OF ROCK (17 miejsce) i Magdalena Kałuża na klaczy rasy SP NOLITA (18 miejsce). Nasi na podium uplasowali się też w finale Middle Tour 130 cm. Trzecie miejsce w tym konkursie wywalczyła 15-letnia Marta Piszczek startująca na wałachu rasy SP AŻUR. Z 1 pkt karnym za przekroczenie normy czasu ten sam parkur ukończyła Magdalena Piksa dosiadająca klaczy rasy KWPN LADY LAVSCA FORTUNA (13 miejsce).

W niedzielę rozegrano jeszcze dwa konkursy w ramach CSIYH. W grupie 5-latków triumfowała Adrianna Ostrowska startująca na belgijskim ogierze STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF. Na czysto ten parkur pokonała też Izabela Vinckier dosiadająca hanowerskiego wałacha CORRIDO i zajęła 8 miejsce. W grupie koni 6/7-letnich na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Lewandowski startujący na ogierze CRISTAL BLUE D'IVE Z. Zaraz za nim, na miejscu 4-tym, konkurs ukończył Grzegorz Nowak w starcie na holsztyńskiej klaczy KASKADA. W finale CSIAm 115 cm bezbłędnie jeździła tylko 13-letnia Maria Swat startująca na klaczy NASCHA, a uzyskany czas pozwolił jej na zajęcie 5 miejsca.

CSIO3*/CSI2* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Dwa ostatnie starty w Vejer de la Frontera Andrzej Opłatek zakończył przejazdami na dwie zrzutki. Z wynikiem 8 pkt karnych zjechał zarówno z parkuru podstawowego GP CSIO3*, gdzie dosiadał oldenburskiego wałacha DIAROUBET, jak i z parkuru konkursu 140 cm, gdzie startował na klaczy ZERO K

CDN AGRAVIS-Cup Oldenburg (GER)

Kolejny dobry przejazd na czworoboku odnotowała Beata Stremler. Dzisiaj zawodniczka wystartowała w konkursie dowolnym z muzyką na poziomie Grand Prix. Dosiadając oldenburskiej klaczy FURSTIN BEA OLD uzyskała wynik 72,349% co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w konkursie. Wygrała Ingrid Klimke (GER) na westfalskim wałachu EQUITANAS FIRLEFRANZ z wynikiem 73,814%.

CSI3* Linz (AUT)

Na zakończenie zawodów w Austrii Piotr Ciołczyk wystartował jedynie na holsztyńskim wałachu TORNADO MT w konkursie 145 cm LR. Z parkuru para zjechała z jedną zrzutką i uplasowali się na 24 miejscu.