Sobota była kolejnym dniem, który obfitował w wysokie miejsca i bezbłędne przejazdy naszych zawodników. Jeden z konkursów w Arezzo wygrała Julia Ganowska.

CSI3* Toscana Tour Arezzo/ITA

Kilka polskich par wystartowało w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm. Ale żadna z nich nie zdobyła punktów do światowego rankingu. Bezbłędnie parkur przejechał Michał Kaźmierczak na wałachu Notis a czas 65,53 s dał mu 17 miejsce w klasyfikacji. Po jednym błędzie na parkurze mieli Adam Grzegorzewski na klaczy Stakata, Marek Lewicki na klaczy La Pezi i Krzysztof Ludwiczak na ogierze Niko

Na wysokim 8 miejscu  w dwufazowym konkursie 140 cm uplasował się Michał Kaźmierczak, który na wałachu Whoopy Boy nie miał błędów na parkurze. Z wynikiem 4 pkt. swoje przejazdy ukończyli Krzysztof Ludwiczak na wałachu Karnac Red Wine i Michał Ziębicki na klaczy Fine Lady. W innym konkursie o tej samej wysokości, który również rozgrywany był jako dwufazowy, ponownie bezbłędny przejazd zanotował Michał Kaźmierczak. Na wałachu Kalahari Rock uplasował się  na 17 pozycji.

Z powodu dużej liczby startujących par konkurs o wysokości 135 cm podzielony był na dwie klasyfikacje. W  pierwszej bardzo dobre 5 miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na 7-letnim ogierze Fiston de Bo Z. Bezbłędnie parkur pokonały też inne polskie pary:  Małgorzata Koszucka dosiadająca wałacha Inout W (8 m.), Anna Szary-Ziębicka na wałachu Luciano (16 m.) oraz Krzysztof Ludwiczak na ogierze Corlander (20 m.). W drugiej klasyfikacji wysokie 8 miejsce zajął Michał Kaźmierczak na wałachu King of Rock. Błędów na parkurze nie miała też Amelia Zięba na wałachu Gezant (23 m.).

Bardzo dobrze pokazali się nasi młodzi reprezentanci w konkursie juniorów (120 cm). Zwyciężyła w nim Julia Ganowska na wałachu Number One a na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Szurman  na klaczy Make A Mess
Blisko zwycięstwa w konkursie 125 cm był Adam Grzegorzewski, ale ostatecznie swój start na klaczy Bagita Baloubet zakończył na miejscu drugim.  Błędów na parkurze nie miał również Sławomir Polikowski na wałachu Elio, który uplasował się na 22 pozycji.

CSI3* Gorla Minore/ITA

Po bezbłędnym i szybkim przejeździe w dzisiejszym konkursie 145 cm Kamil Grzelczyk na wałachu Mister dr. Heigl zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacji. Bezbłędny przejazd zanotowała dzisiaj także Juliana Suska na klaczy Casadeuce, która w dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm uplasowała się na 17 pozycji. Jeden błąd w drugiej fazie miała Lena Maruszak na VHS Quadro. Amazonka wystartowała też w innym konkursie o tej samej wysokości, w którym miała jeden błąd na  wałachu Jetoulon van de Rietvenne

Kolejny bezbłędny przejazd na tych zawodach miała dzisiaj Paulina Słoniec, która na klaczy Choco Lady zajęła bardzo dobre 2 miejsce w konkursie 115 cm. Adam Goszczyński ukończył swój start na klaczy Lorina z jednym błędem w drugiej fazie.