Sobotnie konkursy w Sopocie rozpoczęto wcześnie rano. Rozegrano pierwszy z finałów IV etapu Polskiej Ligii Jeździeckiej w którym triumfowała 15-lentnia Klara Kozioł. W rywalizacji drużynowej zwyciężył debiutujący w DPP zespół JKS Barłomino.

 

Wcześnie rano rozpoczął się dwufazowy konkurs Rundy Srebrnej. W rywalizacji na poziomie 130 cm najskuteczniejszy okazał się Michał Tyszko startujący na klaczy rasy Zangersheide TRESURE QUEEN Z. Para bezbłędnie pokonała obie fazy konkursu. Miejsce drugie zajął Antoni Strzałkowski z czasem wolniejszym o 0,2 s. Zawodnik startował na wałachu rasy KWPN GALOUBET. Trzeci czas drugiej fazy uzyskała Olimpia Wołodkowicz dosiadająca ogiera rasy SP ANTARES.

 

Jako kolejny rozegrano pierwszy z finałowych konkursów PLJ. Finał Rundy Brązowej z przeszkodami o wysokości 125 cm zakończył się zwycięstwem 15-letniej Klary Kozioł. Zawodniczka w rozgrywce pokonała 20 rywali. Startowała na oldenburskiej klaczy CHAMBERTINA. Miejsce drugie zajęła również reprezentantka młodego pokolenia. Była to 14-letnia Aleksandra Pilem-Perka startująca na oldenburskiej klaczy CONFETTI. Na miejscu trzecim zmagania zakończył Stanisław Przedpełski na wałachu szlachetnej półkrwi PICCOLO.

 

Do rywalizacji w konkursie drużynowym tym razem stanęły trzy zespoły. Zawodnicy reprezentowali JKS Barłomino, Sopocki Klub Jeździecki oraz KJ Strzała Krubiczew. Po pierwszym nawrocie do rozgrywki zakwalifikowały się dwa zespoły. Ostatecznie przejazd Adama Nicponia dał zwycięstwo drużynie JKS Barłomino. Oprócz pary Adam Nicpoń i oldenburska klacz CYCERA, w zespole startowali Martyna Pietroń i oldenburski wałach COUNTER oraz Jacek Grzywacz i wałach rasy SP CRUZ S. Na miejscu drugim, z ostatecznym wynikiem 10 pkt karnych, rywalizację zakończył zespół Sopockiego Klubu Jeździeckiego w składzie Weronika Wilaska-Czarnecka i wałach PERFECT SON CH, Joanna Tejchamn-Konarzewsa i wałach ENZO, Zuzanna Sterczyńska i klacz ARIANA oraz Aleksandra Kozłowska i wałach NABAB. Trzecie miejsce zajęła drużyna KJ Strzała Krubiczew który reprezentowali Cezary Kalinowski i klacz CALMETTE-P, Monika Jaworska i klacz EUFORIA, Michał Piątkowski i klacz LORIDA PP oraz Antoni Strzałkowski i klacz PIKADELA BLUE.