W rywalizacji drużyn na najwyższym miejscu podium stanęli zawodnicy drużyny niemieckiej startującej w składzie:

• P. Thomsen - BARNY
  • D. Schrade – KING ARTUS
  • S. Auffarth – OPGUN LUOVO
  • M. Jung - SAM
  • I. Klimke – BUTSS ABRAXXAS

Medal srebrny zdobyła drużyna gospodarza IO, Wielkiej Brytanii, startująca w składzie

• W. Fox-Pitt – LIONHEART
  • N. Wilson - OPPOSITION BUZZ
  • Z. Phillips - HIGH KINGDOM
  • M. King - IMPERIAL CAVALIER
  • K. Cook - MINERS FROLIC

Miejsce 3 i medal brązowy zdobyła drużyna z antypodów – Nowej Zelandii startująca w składzie:

• J. Richards - FLINTSTAR
  • C. Powell - LENAMORE
  • J. Paget - CLIFTON PROMISE
  • A. Nicholson - NEREO
  • M. Todd - CAMPINO

W rywalizacji drużyn startowali zawodnicy z 13 krajów. Do zmagań o medale w klasyfikacji indywidualnej dołączyli do nich przedstawiciele jeszcze 10 krajów. W sumie na starcie stanęło 74 pary z 23 krajów świata. Trzydniowa walkę na czworoboku, trasie krosu i parkurze ukończyło 53 spośród nich. Niestety w grupie 21 par, którym nie było dane ukończenie tych prestiżowych zawodów znalazła się polska para: Paweł Spisak i WAG. Trudna próba terenowa okazała się zbyt dużym wyzwaniem dla zdrowia WAGA i koń ten został wycofany z holding boksu podczas wczorajszego, obligatoryjnego przeglądu weterynaryjnego poprzedzającego konkurs skoków przez przeszkody.
Również w tej klasyfikacji  podczas dekoracji odegrano hymn narodowy naszych zachodnich sąsiadów, a to za sprawą zdobycia złotego medalu przez niemieckiego zawodnika.
Medale w klasyfikacji indywidualnej zdobyli:

1. M. Jung – koń SAM  - GER
  2. S. Algotsson Ostholt – koń WEGA – SWE
  3. S. Auffarth – koń OPGUN LUOVO – GER

Kolejne olimpijskie emocje związane z jeździectwem czekają nas od czwartku, kiedy to do rywalizacji przystąpią zawodnicy startujący w konkurencji ujeżdżenia w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Emocje będą tym większe, że tym razem będziemy mieli okazję do kibicowania naszym zawodnikom nie tylko w indywidualnych startach, ale do walki o jak najlepsza pozycje przystąpi po raz pierwszy nasza drużyna.
Wypada mieć tylko nadzieję, że  sędziowie FEI pracujący podczas jeździeckich zawodów w Greenwich Park nie ulegną dziwnej atmosferze w jakiej odbywa się rywalizacja w innych dyscyplinach podczas IO w Londynie. To właśnie oni są powołani do tego by dopilnować aby sportową rywalizacje wygrał najlepszy.