Kluby sportowe nie mogą liczyć na objęcie pomocą rządową w ramach pakietu pomocowego Tarcza Antykryzysowa 7.0. Jak widać, sport wydaje się nie leżeć w kręgu zainteresowań rządzącej elity ...

 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przysłało do Polskiego Związku Jeździeckiego odpowiedź na zapytanie skierowane do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pana Piotra Glińskiego, odnośnie poszerzenia tarczy antykryzysowej 7.0 o działalność klubów sportowych.

 

W plikach do pobrania publikujemy treść pisma PZJ do ministra Piotra Glińskiego oraz otrzymaną od Zbigniewa Wojciechowskiego, zastępcy dyrektora departamentu w Min. Rozwoju, Pracy i Technologii, odpowiedź.

 

O krótki komentarz poprosiliśmy telefonicznie panią Iwonę Maciejak, Wiceprezes PZJ, która powiedziała:

To nie było ani pierwsze, ani z pewnością i nie ostanie pismo jakie kierowaliśmy i będziemy dalej kierować do wszystkich, którzy mogą podjąć jakieś pozytywne dla polskiego sportu działania. W szczególności dla naszego sportu jeździeckiego, który jest jednym z najbardziej nietypowych. Sportowcami oprócz ludzi są w naszym przypadku również konie. Konie, które wymagają sporych środków niezależnie od sytuacji politycznej, od jakiejkolwiek epidemii czy pandemii. Dlatego będziemy dalej wydeptywać ścieżki do wszystkich, którzy mogą zmienić coś w sprawie pomocy da naszej szeroko pojmowanej branży jeździeckiej.