Doskonały przejazd Pawła Spisaka i Banderasa podczas próby terenowej w Tryon dał polskiej parze awans na 13. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata.
Chyba cała jeździecka Polska śledziła wczoraj transmisję ze Światowych Igrzysk Jeździeckich – szkoda tylko, że realizatorzy transmisji niewiele pokazali z przejazdu naszego zawodnika.

 

Przez nieco ponad 10 minut wszyscy trzymaliśmy mocno kciuki za Pawła Spisaka i wałacha Banderas, którzy nie mieli żadnego błędu na krosie i tyko o 2 sekundy przekroczyli normę czasu. Dzięki temu przejazdowi polska para awansowała na 13. miejsce w klasyfikacji, mając po dwóch próbach 31,4 pkt.

 

 

„To był wspaniały dzień. Banderas potwierdził swoją świetną dyspozycję. Jestem bardzo dumny z Banderasa. Teraz z niecierpliwością czekamy na konkurs skoków. Co do taktyki, to mieliśmy wiele zaplanowanych wariantów. Kilka koni na początku krosu miało problemy z drugą kombinacją wodną ze względu na fontannę, przez którą trzeba było skoczyć. Zdecydowaliśmy aby nie ryzykować niepotrzebnie na tej kombinacji i wybraliśmy inną opcję. Resztę przeszkód pokonywaliśmy na wprost. Banderas czuje się bardzo dobrze, a trener Michael Jung myślę, że jest z nas zadowolony.” - powiedział nam po krosie Paweł Spisak.

Konkurs skoków zaplanowano na poniedziałek, więc Banderas będzie miał jeden dzień odpoczynku. Ma w Tryon doskonałą opiekę, ponieważ Pawłowi Spisakowi pomaga partnerka Michaela Junga, Faye Füllgraebe, która jest doskonałą fizjoterapeutką, na co dzień zajmująca się także końmi niemieckiego zawodnika i trenera.

Próba terenowa mocno pozmieniała klasyfikacje – zarówno indywidualną jak i zespołową. Prowadząca po ujeżdżeniu Julia Krajewski/GER miała wyłamanie na kombinacji „cornerów” i spadła na 47. miejsce.

 

 

Teraz na prowadzeniu jest Ingrid Klimke/GER na SAP Hale Bob OLD (23,30 pkt.), miejsce drugie zajmuje Rosalind Canter/GBR na Allstar B (24,60 pkt.), a trzecie miejsce zajmuje Sarah Ennis/IRL na Horseware Stellor Rebound (26,30 pkt.).

 

 

Prowadzący po ujeżdżeniu Niemcy spadli aż na 6. miejsce. Obecnie w klasyfikacji na pierwszej pozycji jest zespół Wielkiej Brytanii (80,80 pkt.), sensacyjne przejazdy zawodników Irlandii dały zespołowi awans na miejsce drugie (89,00 pkt.), a miejsce trzecie zajmuje Francja (91,80 pkt.).

 

Klasyfikacja indywidualna: TUTAJ

Klasyfikacja zespołowa: TUTAJ

 

Zdjęcia: Instagram/Paweł Spisak, FEI/Christophe Tanire