Po raz pierwszy konkurs Pucharu Świata rozegrany został podczas zawodów CHI w Bazylei.

 

I była to bardzo udana premiera co podkreślili zawodnicy startujący w siódmym w tym sezonie konkursie Pucharu Świata LEZ w ujeżdżeniu. A najbardziej z nich zadowolona była Jessica con Bredow-Werndl, która na klaczy TSF Dalera BB wygrała dzisiaj uzyskując wynik 90,798%.

Kilkukrotnie startowałam w Szwajcarii i wspaniale, że ponownie mogę tu być na takich zawodach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, że PŚ zagościł tutaj. Atmosfera była wspaniała i czuć było, że konie też są zadowolone. To bardzo dobre zawody i już cieszę się na start tutaj w przyszłym roku.” powiedziała reprezentantka Niemiec. „Dalera jest bardzo inteligentna i wie co ma robić na czworoboku. A ja musze tylko uważać, by jej nie przeszkadzać. Dzisiaj miałyśmy bardzo dobre piruety. I jak zawsze świetne piaffy i pasaże. Ona po prostu robi swoje i czuć, że to kocha.

 

 


Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Isabell Werth/GER dosiadająca ogiera DSP Quantaz. Dzisiaj przejazd tej pary sędziowie ocenili na 85,650%. „To był bardzo dobry konkurs i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z mojego konia. Widać jak bardzo dojrzał i rozwinął się w ostatnich miesiącach.”

 

 

Na trzeciej pozycji uplasowała się para, która debiutowała w konkursie Pucharu Świata. Nanna Skodborg Merrald/DEN od niedawna jeździ wałacha Blue Hors Zepter i w swoim pierwszym PŚ uzyskała wynik 84,130%. Zepter wcześniej dosiadany był przez Patrika Kittela/SWE, pod którym w zeszłym roku zajął 8 miejsce w Finale PŚ w Lipsku.

 

Czwarte miejsce zajął Benjamin Werndl/GER na 19-letnim wałachu Daily Mirror. Przejazd tej pary oceniony został na 83,995%. I był to ostatni start tej pary bowiem zawodnik poinformował, że Daily Mirror przejdzie teraz na zasłużoną emeryturę. Benjamin Werndl prowadzi teraz w klasyfikacji PŚ LEZ mając na koncie 65 pkt.

 

Teraz klacz Dalera BB będzie miała dłuższą przerwę od startów i ponownie zobaczymy ją podczas Finału PŚ w Omaha/USA. „Starty tutaj pokazały mi, że jesteśmy gotowe na Finał i nie musimy niczego zmieniać. Dalera będzie miała prawdopodobnie małe wakacje a później popracujemy nad jej kondycją przed odlotem do Omaha. Na szczęście ona doskonale znosi podróże i już się cieszę na nasz kolejny wspólny Finał.”

 

Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

 

 


Zdjęcia: FEI/Stefan Lafrentz