W ten weekend podczas zawodów w Sztokholmie odbywa się Lövsta Top 10 Dressage.

 

Jest to odpowiednik Rolex IJRC TOP10 dla skoczków, który od kilku lat rozgrywany jest w Sztokholmie. Jednak patrząc na listę startową wczorajszego konkursu Grand Prix można zauważyć, że wystartował m.in. Andreas Helgstrand, który zajmuje w rankingu zawodników 18 miejsce. I raczej startu w Sztokholmie nie będzie on dobrze wspominać bowiem jego przejazd został przerwany przez sędziego. W pysku klaczy Queenpark’s Wendy pojawiła się różowa piana, która była spowodowana lekkim przyszczypnięciem języka.

 

W konkursie Grand Prix zwyciężyła Jessica von Bredow-Werndl/GER na klaczy TDF Dalera BB. Przejazd tej pary został oceniony przez sędziów na 83,065%.

Presja była duża, ale pokazałyśmy bardzo dobry program. Dalera jest wspaniałym koniem i doceniam każdą sekundę spędzoną razem z nią, zarówno na czworoboku jak i poza nim.

Reprezentanci Niemiec zdominowali konkurs Grand Prix bowiem na drugim miejscu uplasowała się Isabell Werth na ogierze DSP Quantaz (78,565%) a trzeci był Benjamin Werndl dosiadający wałacha Famoso OLD (78,348%).

 

 

Wyniki: TUTAJ

 


Zdjęcia: Roland Thunholm/SIHS