Urodzony w Polsce Quel Homme de Hus zwyciężył pod belgijskim zawodnikiem w konkursie LGCT Grand Prix w Mexico City.

 

Hodowcą obecnie 13-letniego ogiera Quel Homme de Hus (Quidam de Revel od klaczy P-Hawaii po Candillo) jest Andreas Kosicki, który od lat hoduje konie, w większości razy holsztyńskiej. I to właśnie do tej księgi wpisany jest zwycięzca wczorajszego konkursu Longines Global Champions Tour w Mexico City. Jerome Guery ma go ponownie do dyspozycji zaledwie od dwóch miesięcy, ale już w tym okresie para ta wygrała GP podczas zawodów CSI3* w Vejer de la Frontera. Rok temu Guery i Quel Homme de Hus startowali już razem podczas tych samych zawodów.

 

Wczorajsze zwycięstwo było zaskoczeniem dla samego zawodnika, który choć doskonale wiedział, że ma pod siodłem konia najwyższej klasy, nie sądził, że uda mu się pokonać tak wiele innych doskonałych par. A do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się ich aż 12. Bezbłędnie pokonało ją 7 i a zwycięzca uzyskał doskonały czas 39,57 s.

 

 

Na drugim miejscu uplasował się Abdel Said/EGY dosiadający klaczy Venice du Reverdy, której ojcem jest także Quidam de Revel (m. po Robin II Z). Para ta ukończyła swój przejazd w czasie 40,53 s. Miejsce trzecie zajął Harrie SMolders/NED na ogierze Don VHP Z N.O.P. ( Diamant de Semilly – Voltaire) z czasem 40,74 s.
W rankingu LGCT prowadzi Niels Bruynseels/BEL, który w Meksyku zajął 11 miejsce i ma obecnie 55 pkt. Daniel Deusser jest drugi (52 pkt.) a Ben Maher/GBR i Pieter Devos/BEL zajmują miejsca 3 i 4 mając na koncie 48 pkt.

 

W konkursie Global Champions League najlepszy okazał się team Shanghai Swans, w składzie którego startowali Shane Sweetnam/IRL, Daniel Deusser/GER Peder Fredricson/SWE. Było to drugie zwycięstwo tej drużyny w tegorocznym sezonie. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły Hamburg Giants i Monaco Aces.

 

Wyniki i wideo LGCT GP: TUTAJ 

 

Ranking LGCT: TUTAJ 
Wyniki GCL: TUTAJ
Ranking GCL: TUTAJ 

 

Zdjęcia: Stefano Grasso/LGCT