Według informacji zamieszczonej na stronie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej siwy Jerico znany ze startów pod Jarosławem Skrzyczyńskim zmienił właściciela.

 

Siwy Jerico (Wieland – Ever for Pleasure) wyhodowany w stadninie Remigiusza Makowskiego, urodził się w 2008 roku. Pierwsze międzynarodowe doświadczenia zbierał pod Michałem Marcinkowskim, a od połowy 2017 roku startował na nim Jarosław Skrzyczyński. Para ta wygrała 13 konkursów na zawodach CSI w tym 5 zaliczanych do Longines Ranking. Po raz ostatni w polskich barwach Jerico wystartował podczas grudniowych zawodów w Poznaniu, gdzie w Grand Prix miał jeden błąd (11 m.).

 


JERICO pod Jarosławem Skrzyczyńskim na Silesia Equestrian 2019

 

Przepisy FEI mówią, że konie, które wystartują w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, muszą do 15 stycznia 2020 mieć właściciela z kraju, którego barwy będą reprezentować na IO. W przypadku kilku właścicieli muszą być zarejestrowane w federacji, z której pochodzi startujący zawodnik.

 

Nowym właścicielem Jerico (według FEI) jest od dnia 14.01.2020 roku reprezentant Chin Jirigala Eerdeng. Zawodnik ten jest obecnie sklasyfikowany na 717. miejscu w Rankingu Longines, a w swojej lidze Pucharu Świata zajmuje 1. miejsce. Co oznacza, że ma duże szanse na start w tegorocznym Finale PŚ.

 

Startuje on głównie na zawodach rangi 2 i 3 gwiazdek w konkursach 145-150 cm. Do jego największych sukcesów minionego roku należy zwycięstwo w konkursie PŚ (150 cm) podczas zawodów w Pekinie. Obecnie jego podstawowym koniem jest 14-letnia klacz Brikibo vd Bosbeek. Jirigala Eerdeng nie ma na tę chwilę kwalifikacji olimpijskiej, ale by ją zdobyć ma czas do 1 czerwca. Chiny zapewniły sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich podczas zawodów kwalifikacyjnych, które odbyły się w sierpniu w Valkenswaard. Kolejne miesiące pokażą, czy Jerico pomoże swojemu nowemu właścicielowi uzyskać prawo startu w IO.

 

JERICO  - Jarosław Skrzyczyński - Silesia Equestrian 2019

 

Jerico - Michał Marcinkowski - Cavaliada Warszawa 2015

 

Fot. Anna Pawlak/Świat Koni