Pierwsze zagraniczne starty w tym tygodniu nasi zawodnicy mają już za sobą. I jak do tej pory większość z nich może być zadowolona ze swoich wyników.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour 2024, Vejer de la Frontera (ESP)

Również ten tydzień zawodów w Vejer rozpoczęły konkursy dla młodych koni. We wtorek Maksymilian Wechta zajął 4 miejsce na klaczy NEXT ONE w konkursie koni 7-letnich. W finale rundy, który rozegrany został w środę, polska para zakwalifikowała się do rozgrywki. Jeden błąd pozwolił na zajęcie 11 miejsca w konkursie.

Next One i Maksymilian Wechta

Wtorkowy konkurs 6-latków zakończył się zwycięstwem Adama Grzegorzewskiego i klaczy ENIGMA Z. Dzień później para ta ukończyła swój start z jednym błędem. Natomiast w swoim dzisiejszym starcie Adam Grzegorzewski i klacz Enigma Z ponownie pokonali parkur bez błędów i uplasowali się na 31 miejscu.

Enigma Z i Adam Grzegorzewski

Najważniejszy czwartkowy konkurs miał wysokość 150 cm i wystartowało w nim ponad 80 par. Bezbłędny przejazd zanotował Andrzej Opłatek na klaczy ZERO K, który z czasem 69,63 s. uplasował się na miejscu 40.

Ze względu na dużą ilość startujących par konkurs o wysokości 140 cm podzielony został na dwie grupy. W jednej z nich wysokie 3 miejsce zajął Marek Lewicki na 10-letnim wałachu Come. Bezbłędne przejazdy zanotowali także Adam Grzegorzewski na wałachu KAPUCIJN V/D DONKHOEVE oraz Andrzej Opłatek na wałachu LE CORDIAL.

Come i Marek Lewicki

Również konkurs o wysokości 145 cm podzielony został na dwie części. Na miejscu 18 w jednej grupie sklasyfikowany został Adam Grzegorzewski, który nie miał błędów na klaczy FANFRELUCHE DE RIALFO Z.

Bezbłędne przejazdy zanotowali nasi zawodnicy także w konkursie 130 cm. Wysokie drugie miejsce zajął w nim Andrzej Opłatek na klaczy Cascalou, który na swoim drugim koniu, wałachu CHACCOSSINI, uplasował się na miejscu 12. Na 18 pozycji sklasyfikowany został Adam Grzegorzewski dosiadający klaczy VALLANA.

CSI2* Peelbergen (NED)

Udane pierwsze starty podczas zawodów w Holandii zanotowali wszyscy nasi zawodnicy. W konkursie dla koni 5 i 6-letnich wysokie 3 miejsce zajęła Aleksandra Lusina-Gołaś na klaczy CLEO, a na miejscu 11 uplasował się Mateusz Tyszko na klaczy SONORA. W rywalizacji koni w wieku 7 i 8 lat na miejscu 10 uplasował się ogier DIEGO dosiadany przez Mateusza Tyszko.

W konkursie o wysokości 135 cm oglądaliśmy kilka bezbłędnych przejazdów naszych reprezentantów. Zofia Michalak zajęła 30 miejsce na klaczy Princessa I G, a na klaczy Elizabeth Z była 40-ta. Na miejscu 53 uplasował się Mikołaj Kownacki dosiadający wałacha Natural Picobello Z, który również zajął 59 miejsce na ogierze Caskano.

CSI3* Spring MET 2024, Oliva (ESP)

Kolejne udane starty w konkursach dla młodych koni zanotował Krzysztof Retka. W konkursach dla koni 5-letnich bezbłędnie pokonał parkury na ogierze Avicii V/H Kuizelhof Z zajmując we wtorek 1 miejsce ex aequo oraz 3 miejsce w finale rundy rozegranym w środę.

W dzisiejszym konkursie o wysokości 130 cm błędów na parkurze nie miała Julia Błaszczak na ogierze Ilord, która uplasowała się na 20 miejscu w klasyfikacji.