Sobota była dniem przerwy od najważniejszych konkursów podczas CSIO5*, ale i dziś nie zabrakło emocji. W konkursie LR 160cm triumfował Polak Jarosław Skrzyczyński, wygrywając tym samym drugi konkurs LR w tym roku w Sopocie

 

 

Konkurs o nagrodę firmy LOTTO, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozegrano na przeszkodach o wysokości 160 cm. W przebiegu podstawowym czyste konto udało się zachować 12 z 45 startujących par. W rozgrywce znalazło się trzech reprezentantów Polski i ostatecznie to jeden z naszych rodaków sięgną po zwycięstwo. Na najwyższym stopniu podium w konkursie stanął Jarosław Skrzyczyński startujący na polskiej hodowli ogierze JERICO. Para w rozgrywce zachowała czyste konto, a czas jaki uzyskali to 37,98s. Na miejscu drugim uplasowała się para reprezentująca Holandię. 23-letnia Sanne Thijssen dosiadała holsztyńskiego ogiera CON QUIDAM RB, a parkur rozgrywki pokonali w czasie 38,05s. Trzecie miejsce zajął Ales Opatrny (CZE) startujący na ogierze rasy BWP GENTLEMAN VH VELDHOF. Czas rozgrywki jaki uzyskała ta para to 38,63s. W rozgrywce startowali także Michał Kaźmierczak na ogierze WILANDER (7 miejsce , 0 pkt/44,05s) oraz Radosław Zalewski na klaczy ILATINA  (10 miejsce, 8pkt/45,26s).

 

 

W porannym konkursie 145 cm o nagrodę firmy BIOTANIQUE, pod patronatem Anywhere.pl triumfował reprezentant Niemiec Andre Thieme. Zawodnik dosiadał oldenburskiego ogiera CONTADUR, a parkur konkursu pokonali bezbłędnie w czasie 66,07s. Na miejscu drugim uplasowała się Bliss Heers (USA) startująca na klaczy rasy KWPN GOODBYE. Czas przejazdu jaki uzyskała amazonka to 66,43s. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął Giampiero Garofalo (ITA), który dosiadał ogiera rasy Zangersheide VERDE Z (0 pkt/67,53s). Najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski uzyskała Natalia Czernik  startująca na wałachu rasy KWPN FONTAINE BLUE CKV. Para zajęła 5 miejsce z czystym przejazdem w czasie 68,71s.

 

Na zakończenie sobotnich zmagań rozegrano konkurs 150 cm o nagrodę Energa Grupa ORLEN, pod patronatem portalu Trójmiasto.pl. Drugą fazę parkuru najskuteczniej pokonał 17-letni reprezentant Uzbekistanu Abdurakhmon Abdullaev startujący na ogierze rasy KWPN DUKATO M. Czas drugiej fazy jaki zapewnił parze zwycięstwo to 26,16s. Na drugim miejscu uplasował się Alexander Zetterman (SWE) dosiadający oldenburskiego wałacha CONRAD (0 pkt/ 28,44s). Na miejscu trzecim zmagania ukończył Antonio Alfonso (ITA) startujący na wałachu HARRIE. Czas drugiej fazy tego zawodnika to 29,89s. Najlepszy wyniki dla Polski uzyskał Andrzej Opłatek startujący na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Para zajęła 7 miejsce (4pkt/28,71s).

 

W ramach CSIO Sopot Young Stars rozegrano dzisiaj konkurs zespołowy. W drużynach startowało po 4 zawodników z grup A1 i A2. O wynikach konkursu zadecydowała rozgrywka w której najskuteczniej jeździła Lila Kulesza dosiadająca kuca JOWISZ. Amazonka reprezentowała Team Pomarańczowe Podkowy, w którym startowały też Adrianna Leonowicz na kucu DIAMENT WIKTOROWA, Zofia Wierucka na kucu CYKOR  oraz Zofia Pakur na kucu ISGAAR. Miejsce drugie zajął Team Błękitne Delfiny, a trzecie drużyna Chabrowe Rumaki.