Rozpoczęło się największe wydarzenie jeździeckie w Polsce – CSIO5* Sopot Horse Show. Pierwszymi zwycięzcami konkursów LR zostali Jarosław Skrzyczyński, Alexander Butler oraz Maurice Tebbel.

 

Konkurs zwykły 150 cm o nagrodę Saur Neptun Gdańsk, pod patronatem redakcji Świata Koni, rozegrano na zakończenie pierwszego dnia zawodów. Na liście startowej zapisane były 53 pary. W pierwszej części konkursu na parkur wjechał, reprezentujący Polskę, Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik dosiadając siwego ogiera JERICO pokonał parkur bezbłędnie w czasie 64,92s. W drugiej części konkursu taki sam wynik uzyskał Alexander Butler (IRL) dosiadający wałacha PICO. Do ostatniego zawodnika nikomu nie udało się uzyskać lepszego czasu przejazdu. Konkurs zakończył się zwycięstwem ex aequo Jarosława Skrzyczńskiego (POL) oraz Alexandra Butler’a (IRL). Na miejscu trzecim uplasował się Julien Anquetin (FRA) startujący na wałachu Z ICE CUBE Z (0 pkt/65,93s).

 

 

Drugim z czwartkowych konkursów zaliczanych do LR był dwufazowy konkurs 145 cm o nagrodę Hipodromu Sopot, pod patronatem Radia Gdańsk. W tej rywalizacji najlepszy okazał się reprezentant Niemiec Maurice Tebbel. Zawodnik triumfował dosiadająca westfalskiego ogiera CHACCO’S SON. Miejsce drugie zajął Harry Charles (GBR), który startował na ogierze rasy SF VALKIRY DE ZANCE. Trzeci w konkursie była Kamil Papousek (CZE) dosiadający hanowerskiej klaczy CHARLYN. Najlepiej spośród Polaków jeździł Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik tym razem startował na hanowerskim wałachu QUICK STEP i zajął 7 miejesce.

 

 

Konkurs dwufazowy 140 cm, o nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego był pierwszym międzynarodowym konkursem rozegranym w tym roku podczas CSIO5*. Parkur drugiej fazy najskuteczniej pokonał reprezentant Danii Emil Hallundbæk. Zawodnik triumfował w konkursie dosiadając ogiera HIGH NITRO. Na miejscu drugim uplasował się 17-letni Abdurakhmon Abdullaev (UZB) startująca na wałachu GO FOUR IT B. Na miejscu trzecim zmagania ukończył Laurent Goffinet (FRA), który dosiadał wałacha ABSOLUT DE LACKE. Zaraz za podium, na miejscu czwartym, uplasował się najlepszy spośród polskich reprezentantów Maksymilian Wechata. Zawodnik w tym konkursie dosiadał ogiera FIBONACCI S.

 

W trakcie zawodów CSIO5* Sopot Horse Show rozgrywane są konkursy dla młodych zawodników na kucach. Młodzi jeźdźcy walczyli o kwalifikacje do CSIO Sopot Young Stars w trakcie krajowych zawodów DiM. Do Sopotu przyjechało 10 najlepszych par z grup A1 i A2 oraz łącznie 8 par z grup C i Dbis. W czwartek rozegrano konkurs na styl dla grup A1 i A2. W grupie A1 najwyżej oceniona została Wiktoria Cwalina startująca na kucu S-PIORUN. Ich przejazd sędziowie ocenili na 8,0 pkt. W grupie A2 najlepszy wynik uzyskała Zofia Pakur. Zawodniczka dosiadała kuca ISGAAR, a ich przejazd oceniono również na 8,0 pkt.

 

Wyniki TUTAJ

 

fot. Kamila Tworkowska