Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął dzisiaj decyzję o zastąpieniu na stanowisku trenera Kadry Narodowej w skokach przez przeszkody. Nowym trenerem  został Jan Vinckier.

 

Plotki o zmianie na stanowisku trenera Kadry Narodowej seniorów w skokach przez przeszkody słychać było już od dawna. Zarząd PZJ jednak do dzisiaj konsekwentnie dementował wszelkie informacje na ten temat.
W dniu dzisiejszym członek Zarządu PZJ do spraw sportu, Bogdan Kuchejda powiedział:

 

Tak potwierdzam informację o zmianie trenera Kadry Narodowej w konkurencji skoki. W dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o powierzeniu tych obowiązków panu Janowi Vinckierowi. To doskonale znany zawodnik i szkoleniowiec. Jego zadaniem jest skonsolidowanie polskiego zespołu przed bardzo trudnymi startami w czerwcu. Najpierw w Danii a później w Norwegii. Od nich zależeć będzie nasz awans do finału rozgrywek Longines EEF Nations Cup jaki będzie rozegrany w Warszawie. Liczymy, że nowy trener doprowadzi do tego, że w Kadrze i w polskim zespole będzie mógł wystartować Jarosław Skrzyczyński. To na razie wszystko, co na gorąco mogę na ten temat powiedzieć. 

 Jednocześnie chciałem gorąco podziękować Trenerowi - Krzysztofowi Ludwiczakowi, który dołożył wszelkich starań w prowadzeniu Kadry Seniorów. Zmiana na stanowisku Trenera, którą dokonalimy wynika z nowych ustaleń w bardzo trudnym dla naszej Kadry czasie - dodał Bogdan Kuchejda.