O kolejne medale w tegorocznych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski walczyli młodzi zawodnicy w Jakubicach.

Pierwszy niedzielny konkurs był finałem Mistrzostw Polski w grupie A2. Do rozgrywki zakwalifikowało się 6 par i to one walczyły o miejsca na podium. I jak się można było spodziewać różnice czasowe nie były zbyt duże. Ostatecznie złoty medal wywalczył Jan Mordzelewski, który na wałachu Faraon ukończył przejazd w czasie 29,12 s. Medal srebrny zdobył Ignacy Luboński dosiadający wałacha Szogun (0/29,23 s). Na trzecim stopniu podium stanęła Lena Janaszczyk startująca na wałachu Pasjonata Amigo. Para ta swój przejazd ukończyła w czasie 29,91 s. Kolejne miejsca zajęli Hanna Dobrzycka na klaczy S-Korsyka, Aleksandra Raczek na wałachu Viking PP i Stefania Szczepek na wałachu Hiroshi.

Jan Mordzelewski na wałachu Faraon

W rozgrywce finału Pucharu Polski w grupie A0 oglądaliśmy aż 14 par. Bezbłędnie i najszybciej przejechała Blanka Layer na klaczy Tajga (25,44 s) i to ona zdobyła złoty medal. O 0,8 s wolniejsza była Hanna Mordzelewska na klaczy Etna i to ona sięgnęła po srebro. Również szybki przejazd zanotowała Oliwia Tomczak, która na wałachu Ferrari wywalczyła medal brązowy (25,87 s).

Blanka Layer na klaczy Tajga

Również finał grupy A1 był rozgrywany w ramach Pucharu Polski. I jak się można było spodziewać również w nim odbyła się rozgrywka, do której zakwalifikowało się dokładnie 18 par. Ostatecznie złoty medal wywalczyła Helena Lubońska startująca na wałachu S-Piorun, która rozgrywkę pokonała bezbłędnie w czasie 22,94 s. Medal srebrny trafił do Amelii Marszałek dosiadającej wałacha Lasek, a krążek w kolorze brązowym zdobyła Amelia Kinas na wałachu Moris.

Helena Lubońska na wałachu S-Piorun

Ostatni niedzielny konkurs wyłonił medalistów Mistrzostw Polski w grupie D. Po pierwszym nawrocie finału najlepszy rezultat 0 pkt. miała Paulina Pellowska na klaczy Dundaniel Bigsky B. Para ta zachowała „czyste” konto także w drugim nawrocie i zasłużenie zdobyła złoty medal MP. Z wynikiem 4 pkt. mistrzowskie zmagania zakończyła Zofia Kamińska dosiadająca wałacha Portos i ta para wyjechała z Jakubowic z medalem srebrnym. Na trzecim miejscu uplasowała się Victoria Ferjan startująca na wałachu Corbinian. Wynik końcowy tej pary to 14 pkt.