Pierwszy w historii Mistrzostw Europy w woltyżerce w kategorii juniorów medal zdobył wczoraj dla Polski Jakub Roguski.

To był trzeci start naszego juniora w Mistrzostwach Europy. W roku 2021 uplasował się na pozycji 6, rok temu zajął miejsce 7. Tegoroczne ME w Szwajcarii były dla Jakuba Roguskiego bardzo udane. W czwartkowym konkursie obowiązkowym zajął świetne 2 miejsce z wynikiem 8,052 pkt. W konkursach dowolnych jego programy ocenione zostały na 8,262 pkt. oraz 8,073 pkt. (dwukrotnie 4 miejsce) co dało średni wynik 8,115 pkt. i tym samym Jakub Roguski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Koniem, który przyczynił się do tego sukcesu był wyhodowany przez Martę Kucharczyk obecnie 17-letni wałach Nugat. Lonżującym była natomiast Michelle Küng.

W rywalizacji kobiet miejsce 7 zajęła Roksana Naumiuk z wynikiem 7,987 pkt. Zawodniczka świetnie zaprezentowała się w pierwszym konkursie dowolnym, w którym zajęła 2 miejsce z oceną 8,524 pkt. Na miejscu 16 Mistrzostwa Europy juniorek ukończyła Anna Skoczek (7,498 pkt.), a Juliana Kamińska uplasowała się na 21 pozycji.

Jutro w finale młodzieżowym wystartuje Jakub Ślemp, który w dotychczasowych konkursach dwukrotnie zajmował miejsce 6. W klasyfikacji ME zawodnik plasuje się na pozycji 5.

Zdjęcia: FEI/ Martin Dokoupil