Zakończyły się finały tegorocznej edycji Polskiej Ligii Jeździeckiej. Klasyfikację najtrudniejszej z rund wygrał Jakub Kubiak, a w konkursie Grand Prix triumfował Jakub Krzyżosiak.

Dzisiaj w Warce rozegrano ostatnie konkursy tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix (145 cm), który był finałem Rundy Złotej PLJ, zakwalifikowały się trzy pary. Zwyciężył Jakub Krzyżosiak na klaczy Ilascha V&V, który ukończył swój przejazd bezbłędnie i w czasie 48,18 s. Miejsce drugie w konkursie zajął Leszek Nieużyła na wałachu Kartouch van de Plataanhoeve, który miał 8 pkt. w czasie 44,37 s. Na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Łangowska na wałachu Checkers W Z. Amazonka miała błąd na pierwszej przeszkodzie w rozgrywce i zrezygnowała z dokończenia swojego przejazdu.

W klasyfikacji końcowej Rundy Złotej zwyciężył Jakub Kubiak, miejsce drugie zajął Jakub Krzyżosiak a na trzeciej pozycji uplasował się Antoni Tomaszewski.

QUILIBET - Jakub Kubiak

W konkursie finałowym Rundy Srebrnej PLJ do rozgrywki zakwalifikowało się 9 par. Najlepszy wynik uzyskał w niej Damian Ostręga, który na klaczy Quilotta przejechał bezbłędnie w czasie 39,01 s. Miejsce drugie zajęła Natalia Sydow na klaczy Impala (0/39,39 s) a trzeci był Jan Kurek na klaczy Dinina (39,59 s). W klasyfikacji tej rundy najlepszym zawodnikiem w sezonie 2022 okazał się Andrzej Głoskowski a za nim uplasowali się Jakub Krzyżosiak i Damian Ostręga.

WARS - Andrzej Głoskowski

Walka o zwycięstwo w finale rundy brązowej miała miejsce w konkursie dwufazowym o wysokości 125 cm. Bezbłędnie parkur pokonały 22 pary a najlepszy czas w drugiej fazie uzyskała Natalia Sydow na wałachu Nico Gold (27,44 s). Niewiele wolniejszy był Leszek Nieużyła na wałachu Cordesso, który zajął miejsce drugie (27,69 s). Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Kumorek dosiadający klaczy Bisalamea (27,72 s). Ale nikt z tej trójki nie zajął wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej PLJ. W klasyfikacji Rundy Brązowej PLJ na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Szrajer, miejsce drugie zajęła Agnieszka Szynkolewska a trzeci był Jakub Dołhun

HIMEQUYL - Marta Szrajer

W finale Rundy Młodzieżowej zwyciężyła dzisiaj Wiktoria Kaźmierska na wałachu Kola, która pokonała dwufazowy konkurs bezbłędnie a fazę druga ukończyła w czasie 27,56 s. Miejsce drugie zajęła Agata Dąbrowska na klaczy Cola Cao (0/28,25 s) a na trzeciej pozycji uplasowała się Zofia Migdalska na klaczy Wiviana (0/28,95 s). Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tej rundy odniosła Wiktoria Kaźmierska a za nią uplasowały się Aleksandra Brzozowska i Jagoda Data.