Zawody podzielone na cztery rundy: brązową, młodych koni, srebrną i dużą dają szansę rozwoju na każdym etapie zaawansowania jeździeckiego. Gospodarz toru Krzysztof Kierzek postawił perfekcyjnie dobrane parkury do poziomu startrujących zawodników. Hipodrom Jeździeckiego Klubu Sportowego "Pogórze" dysponuje piaskowym placem o nowoczesnym podłożu w pełni przepuszczającym wodę oraz zestawem przeszkód o najwyższym światowym standardzie.
   Dwufazowy konkurs dużej rundy 135 cm bezpłędnie ukończyło 5 par z 21 startujących. Najszybciej pokonał go Mistrz Polski Młodych Jeźdźców z 2010r. Michał Tyszko z Tuszyńskio Klub Jeździecki Garbówek na Legolas V. Miejsce drugie i trzecie przypadło w udziale Sławomirowi Uchwatowi na koniach L-Cardan i Negro - reprezentant gospodarzy.
   Konkurs rundy srebrnej wygrał reprezentant Słowacji Peter Mackoviak na Capriolo. Ten sam zawodnik zwyciężył również w rundzie młodych koni 6 i 7 mio letnich rozgrywany na zasadach konkursu zwykłego.
   Najniższy ale wcale nie łatwy konkurs rundy brązowej wygrała liderka Pucharu Podkarpacia Daniela Krestova ze Słowacji na koniu Forte.