Najważniejszym sobotnim konkursem w Bazylei był ten o „Złoty Bębenek”, w którym zawodnicy walczyli o wyjątkowe trofeum.

 

Konkurs „Championat der Stadt Basel”, ma dla rodzimej publiczności szczególne znaczenie, ponieważ nagrodą specjalną jest tu „Goldene Trommel” – czyli „Złoty Bębenek“. Jest to tak cenne trofeum, że nigdy nie opuści ono Bazylei. Zwycięzca konkursu może wziąć ją do ręki tylko podczas dekoracji – później otrzymuje on idealnie wykonaną replikę, na której wygrawerowane jest jego imię i nazwisko.

 

Osiem par zdołało się wczoraj zakwalifikować do rozgrywki. Sześć kolejnych nie miało błędów na przeszkodach, ale przekroczona norma czasu nie pozwoliła na udział w decydującej rundzie. W tej grupie był m.in. Christian Ahlmann/GER na 9-letnim ogierze Dominator 2000 Z (Diamant de Semilly – Cassini I), który powoli zaczyna starty w najwyższych konkursach.

 

W konkursie zwyciężył Irlandczyk Billy Twomey na 10-letniej westfalskiej klaczy Lady Lou (Lord Z – Caesario). Przejechał rozgrywkę bezbłędnie w czasie 44,08 s. Miejsce drugie zajął kolejny reprezentant „zielonej wyspy” – Denis Lynch. Dosiadający 9-letniego wałacha Dito (Diarado – Canturo), na którym uzyskał czas 45,43 s. Koń ten znajduje się w stajni Lyncha od września ubiegłego roku, a jego właścicielem jest australijski zawodnik Chriss Chugg. Na trzecim miejscu uplasował się Eduardo Alvarez Aznar/ESP na Uqualin du Saulcy (Quaprice – Voltaire), który ukończył rozgrywkę w czasie 46,21 s.

 

Najszybszy przejazd należał jednak do kolejnego irlandzkiego zawodnika. Bertram Allen na GK Caspar zdołał pokonać parkur w czasie 42,87 s, ale szybką jazdę przypłacił niestety zrzutką.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: CSI Basel