W miniony weekend aż trzy ośrodki zorganizowały zawody w skokach na poziomie ogólnopolskim. W Olszy rozegrano IV etap Polskiej Ligi Jeździeckiej, a w Sosnowicach i Dąbrówce Małej ZO-B. Niedzielne konkursy Grand Prix wygrali odpowiednio Mściwoj Kiecoń, Michał Kaźmierczak i Vincas Civinskas (LTU).

ZO-B2* PLJ Olsza

Konkurs Grand Prix, finał Złotej Rundy, w Olszy miał 145 cm. W rozgrywce oglądaliśmy jedynie trzy pary. Najlepszy okazał się Mściwoj Kiecoń startujący na oldenburskiej klaczy DIGISPORT CODEINA. Na drugim miejscu uplasowała się Magda Kamińska-Kumorek w starcie na ogierze rasy KWPN KALYAN L. Te dwie pary miały po jednym błędzie na parkurze rozgrywki. Pierwszą trójkę konkursu zamknął Krzysztof Ludwiczak dosiadający ogiera FISTON DE BO Z

Dzień wcześniej rozegrano także konkurs Drużynowego Pucharu Polski w którym triumfowała ekipa gospodarza czyli KJ Agro Handel-Śrem. Klub reprezentowali Dajana Pawlicka na wałachu RODOS L, Szymon Tęcza na wałachu BUENO L, Dawid Skiba na ogierze ZANZIBAR L i Seweryn Murdzia na klaczy ANGARA L. Na drugim miejscu konkurs ukończyła drużyna KS Sydow Riding Team, a trzecie miejsce zajął zespół KJ Trachy Sośnicowice.

Niedzielny finał Rundy Srebrnej miał wysokość 135 cm i był konkursem zwykłym z rozgrywką, do której zakwalifikowało się 13 par. Najlepsza okazała się Oliwia Jach startująca na ogierze EX LIBRIS GOLD Z. Miejsce drugie wywalczył Dawid Skiba dosiadający westfalskiego ogiera GOLDSTAR W, a na trzecim miejscu uplasował się Szymon Tęcza razem z westfalskim wałachem BUENO L

W finale Rundy Brązowej 125 cm triumfował Krzysztof Ludwiczak startujący na wałachu rasy SP GIRO D’ITALIA RED WINE. Miejsce drugie zajął Siarhei Kazlou dosiadający wałacha rasy KWPN MINERVA, a trzecia była juniorka Lena Kołacka na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9

W niedzielę rozegrano jeszcze konkurs finałowy Rundy Młodzieżowej 115 cm, który wygrała Nina Sućko startująca na holsztyńskim wałachu CORMITELLO. Drugie miejsce wywalczyła Marta Burdzy na małopolskim wałachu LURDAN, a trzecie miejsce zajęła Urszula Piontek na klaczy CLASSIC VICTORY

ZO-B2* Dąbrówka Mała

W rozgrywce konkursu Grand Prix 145 cm JKS u Robsonów oglądaliśmy w sumie 7 par. Tylko dwie zachowały tam czyste konto, a najszybszy okazał się gość z Litwy Vincas Civinskas, który startował na holsztyńskim wałachu QUANTIC. Drugi bezbłędny przejazd należał do Łukasza Jończyka i wałacha rasy KWPN GINO N.D. Trzecie miejsce zajęła Joanna Zbrojkiewicz na holsztyńskiej klaczy GLORIA z 1 pkt za przekroczenie normy czasu w rozgrywce.

Finał Średniej Rundy 135 cm wygrała juniorka Aleksandra Wypchło startująca na klaczy rasy KWPN GIRL RV.  Na miejscu drugim uplasował się Michał Mordzelewski na wałachu rasy SP LATISSIMUS, a trzecie miejsce wywalczyła Paulina Tomaszewska dosiadająca wielkopolskiego wałacha ASTERIX

Najlepszy w finale Małej Rundy 125 cm okazał się Jan Bobik startujący na klaczy rasy SP HERONA. Miejsce drugie wywalczyła juniorka Marianna Wawrzynowicz dosiadająca wałacha rasy SP AL CAPONE, a na miejscu trzecim uplasował się Maciej Kostrzewski razem z ogierem DEMOKRATA HIPPICA Z.

ZO-B1* RC Sosnowice

Konkurs Grand Prix rozegrano tu na przeszkodach o wysokości 140 cm. Tylko dwie pary pokonały parkur podstawowy bez punktów karnych. W rozgrywce lepszy okazał się Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy KWPN KING OF ROCK. Na miejscu drugim zmagania ukończył Krzysztof Gozdek dosiadający ogiera rasy KWPN KAPSONES W. Na miejscu trzecim uplasował się Antoni Strzałkowski, który na klaczy rasy KWPN JAMINKA P miał 8 pkt karnych w przebiegu podstawowym.

Podium konkursu finałowego Średniej Rundy 130 cm wyglądało dość podobnie tego w GP. Ten konkurs również wygrał Michał Kaźmierczak, tym razem w starcie na wałachu rasy SP CLASSIC. Zawodnik wywalczył też drugie miejsce dosiadając belgijskiej klaczy PIPPA VD HEFFINCK. Krzysztof Gozdek uplasował się tu na miejscu trzecim w starcie na niemieckim wałachu OLIMPIC STAR

Finał Małej Rundy 120 cm wygrała 14-letnia Anna Humplíková z Czech startująca na klaczy rasy KWPN BUENA UTOPIA. Na miejscu drugim uplasował się Piotr Spendel na klaczy rasy KWPN LEEVANORELLA W, a miejsce trzecie zajął Dawid Górski razem z wałachem CHACCO G. Najlepsza w finale Małej Rundy 110 cm okazała się Vladislava Humplíková z Czech na hanowerskim wałachu COOL RUNNINGS. Druga była Michaela Hůlková, również z Czech, na wałachu QUENTIN, a trzecie miejsce wywalczył Szymon Bula na oldenburskiej klaczy SALSA GOLD