Jeden z konkursów na zakończenie zawodów w San Giovanni wygrał dzisiaj Krzysztof Ludwiczak. Bezbłędnie w konkursie rankingowym jeździł Krzysztof Okła. W GP zabrakło szczęścia, ale dobry wynik odnotował Adam Grzegorzewski.

CSI3* San Giovanni (ITA)

Najpoważniejszym konkursem zawodów było oczywiście Grand Prix, tu rozegrane na wysokości 150 cm. Niestety nie oglądaliśmy polskich zawodników w rozgrywce. Najbliżej byli Przemysław Konopacki na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z oraz Dawid Kubiak na wałachu KWPN FLASH BLUE B. Obie te pary ukończyły parkur podstawowy z jednym błędem. Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze KARNAC RED WINE zrezygnował z ukończenia przejazdu.

Z sukcesem zakończył się za to konkurs 135 cm, w którym najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak. Zawodnik triumfował w starcie na niemieckim ogierze CANAN PLUS-S, a na swoim drugim koniu, oldenburskim wałachu CROSLOVE, z czystym kontem zajął 7 miejsce. Bezbłędnie w tym konkursie jeździła też juniorka Nina Sućko na klaczy rasy KWPN KISS AND RIDE TAG (26 miejsce). W konkursie 125 cm czysty przejazd odnotował Dawid Kubiak startujący na wałachu CASALLO Z (9 miejsce). W konkursie 130 cm wystartowała jeszcze Nell Sówka na oldenburskim ogierze DIGISPORT MALIK. Ten przejazd para ukończyła z jednym błędem.

Wyniki TUTAJ

CSI4* Moura Tours in Valencia (ESP)

Na zakończenie tygodnia Adam Grzegorzewski wystartował w konkursie Grand Prix 155 cm LR. Zawodnik dosiadał swojego olimpijskiego partnera, wałacha rasy KWPN Issem. Parkur przebiegu podstawowego ukończyli z jednym błędem, co dało 13 miejsce w końcowej klasyfikacji.

CSI3* Autumn MET III, Oliva Nova (ESP)

Konkurs Grand Prix zawodów w Olivie rozegrano na przeszkodach o wysokości 150 cm. Do rozgrywki nie zakwalifikowali się niestety polscy zawodnicy. Zarówno Maksymilian Wechta na holsztyńskim wałachu Mystique, jak i Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy Dacara E, ukończyli swoje przejazdy w przebiegu podstawowym z wynikiem 8 pkt karnych.

W niedzielę rozegrano też konkurs rankingowy na poziomie 145 cm. Bezbłędnie pokonał go Krzysztof Okła startujący na wałachu rasy KWPN La Talent, a czas jaki uzyskali pozwolił im zająć 11 miejsce. Maksymilian Wechta w tym samym konkursie miał jeden błąd w starcie na ogierze rasy SP Eldorado. Taki sam wynik uzyskała też Cassandra Orschel startująca na holsztyńskiej klaczy Jella BB. Z jedynym błędem ostatni swój konkurs ukończył też Jan Chrzanowski, który na klaczy Miss-Sarajevo Imperio Egipcio zajął 12 miejsce w klasie 140 cm.

Relacja TUTAJ

CSI2* Back 2 Indoor Peelbergen (NED)

W niedzielę z ostatnim konkursem zmierzyła się Daria Pietrzak na klaczy rasy SP Unica-K. Wystartowały w finale Medium Tour na poziomie 140/145 cm. Parkur pokonały bezbłędnie i uplasowały się na 22 miejscu.

CSI3* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W finałowym konkursie 135 cm Bartosz Adamus wystartował na dwóch koniach. Zarówno na oldenburskim ogierze U2, jak i na ogierze rasy KWPN Naccord Melloni, zawodnik ukończył przejazd z jednym błędem.