Nie żyje Parzival, koń z którym sukcesy odnosiła Adelinde Cornelissen.

Holenderska amazonka poinformowała o śmierci swojego „konia życia” w mediach społecznościowych. Urodzony w 1997 roku Parzival większość swojego 26-letniego życia spędził w stajni rodziny Cornelissen. I jego cała międzynarodowa kariera związana jest z Adelinde Cornelissen. W 2007 roku para ta zadebiutowała w konkursach Grand Prix na zawodach międzynarodowych w Zwolle. Bardzo dobre wyniki uzyskane na początku 2008 roku m.in. podczas zawodów w s’-Hertogenbosch, w Rotterdamie i w Aachen zaowocowały wyjazdem jako para rezerwowa na Igrzyska Olimpijskie w Hongkongu. W kolejnych miesiącach Parzival i Cornelissem wygrywali w serii konkursy na zawodach w Maastricht, w Sztokholmie, Londynie i w Mechelen. Jeszcze wtedy ich przejazdy wyglądały bardzo harmonijnie i przyjemnie. To się zmieniło po tym jak nowym trenerem pary został Sjef Janssen, z którym amazonka jeździła do końca 2012 roku. W tym czasie, ale też i później Adelinde Cornelissen wielokrotnie była krytykowana za swoją jazdę, ale wysokie oceny i wiele zwycięstw pokazywały, że metody treningowe nowego trenera i sposób prezentowania konia na czworoboku nie przeszkadzały zbytnio sędziom. W trzech startach w Mistrzostwach Europy Parzival i Cornelissen zdobyli 9 medali – w tym 4 złote. Dwa starty w Mistrzostwach Świata dały im kolejne 3 krążki, a podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie zdobyli dwa medale - indywidualnie srebrny i brązowy w klasyfikacji zespołowej. W czterech Finałach Pucharu Świata w ujeżdżeniu dwa razy zwyciężyli i dwukrotnie uplasowali się na miejscu drugim.

Ale nie wszystkie ich starty kończyły się sukcesami. W konkursie zespołowym podczas MŚ w Kentucky w pysku Parzivala pojawiła się krew – ugryzł się on w język. Para została wyeliminowana, medal zespołowy jednak otrzymała. Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro miały być ostatnimi zawodami Parzivala, ale do startu jednak nie doszło z powodu problemów zdrowotnych wywołanych – jak oficjalnie podano - ugryzieniem owada. Na początku 2017 roku kariera sportowa wówczas 20-letniego Parzivala została oficjalnie zakończona.