Dnia 17 lipca br. odbyła się druga wideokonferencja na temat przygotowań do Dni Arabskich w Janowie Podlaskim. W konferencji udział wzięli minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i prezes PKWK Tomasz Chalimoniuk.

 

Minister Ardanowski ogólnie powiedział o dobrej kondycji polskiego rolnictwa i hodowli i zwrócił uwagę na rozwój i duży  udział  w czempionacie i aukcji  hodowców prywatnych.  Prezes Chalimoniuk  potwierdził, że do czempionatu narodowego zgłoszonych zostało od 40 wystawców  150 koni   - 61 ze stadnin państwowych i 89  z hodowli prywatnej ,  duża grupę stanowi młodzież – aż 65 klaczy w wieku 1-3 lata. Przypomniał o rekordowej puli nagród – 998 tys. PLN z resortu rolnictwa i 9000 Euro z ECAHO.

Odpowiadając na pytania powiedział, że gwiazdą aukcji jest białeckiej hodowli Perfinka, która po zakończeniu dzierżawy w USA nadal tam przebywa i nie wiadomo, czy nie zostanie, bo zainteresowani jej zakupem są hodowcy amerykańscy.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne czempionat i aukcja odbędą się – w zasadzie - bez udziału publiczności. Pierwszeństwo w udziale mają właściciele i hodowcy – wystawcy  koni, następnie kupcy i delegacje ze świata, kolejno media (ograniczone akredytacje do jednej ekipy z danej redakcji) i sponsorzy. Jeżeli zostanie jakaś pula wejściówek będą one rozlosowane wśród mogącej zgłaszać się publiczności (ceny wejściówek analogiczne jak w 2019 r.).  Link do zgłoszeń na stronie imprezy - TUTAJ.

Katalog aukcji (w wersji internetowej) i warunki akredytacji zostaną w najbliższych dniach zamieszczone na stronie internetowej imprezy  http://prideofpoland.com/

Zarówno minister Ardanowski jak i prezes Chalimoniuk  zaprosili na Służewiec na najbliższe dni wyścigowe.