Od dawna zawody w Lipsku należały do tych najbardziej ulubionych przez Christiana Ahlmanna. A od dziś zajmują na jego liście numer 1.

 

Po raz szósty zwyciężył bowiem w konkursie Pucharu Świata rozgrywanym podczas zawodów Partner Pferd w Lipsku. A te odbywały się po raz 22 w historii. Do listy najważniejszych zwycięstw dopisać należy także to w Finale Pucharu Świata w 2011 roku. Sukces ten odniósł na wspaniałym ogierze Taloubet Z, który rok temu w tym samym miejscu zakończył swoją sportową karierę.

 

„Szkoda, że zawody w Lipsku odbywają się tylko raz w roku.” – powiedział szczęśliwy Christian Ahlmann.

 

Frank Rothenberger postawił przed zawodnikami i ich końmi trudne zadanie, z którym doskonale poradziło sobie 6 par. Ahlmann miał to szczęście, że tak samo jak rok temu startował w rozgrywce jako ostatni. W dzisiejszym konkursie dosiadał on 12-letniego ogiera CARIBIS Z (Caritano – Canabis Z), na którym w tym sezonie już kilkukrotnie wygrywał konkursy na zawodach najwyższej rangi.

 

„Caribis skakał dziś wyśmienicie, parkur bardzo mu pasował a krótkie najazdy były dobre dla mnie. On zawsze stał trochę w cieniu Taloubet Z i Codex’a, ale w tym sezonie zrobił ogromny krok do przodu i jest gotowy na najtrudniejsze wyzwania.”

 

 

Na drugim miejscu uplasował się Francois Jr Mathy/BEL na Uno de la Roque (Numero Uno – Kannan), który w rozgrywce musiał startować jako pierwszy. Trzecie miejsce zajął Lorenzo de Luca/ITA na ogierze Armitages Boy. Ten 17-letni koń musiał długo pauzować z powodu kontuzji jakiej doznał po Mistrzostwach Europy w 2017 roku. „Jestem szczęśliwy, że wrócił on do zdrowia i jest tak zmotywowany.” – powiedział de Luca po konkursie.

 

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Chritianowi Ahlmannowi objąć prowadzenie w klasyfikacji LEZ. Ma obecnie 72 pkt. i zapewnione miejsce w Finale PŚ. Mimo to planuje on starty w ostatnich dwóch konkursach, które odbędą się w Amsterdamie/NED i w Bordeaux/FRA.

 

W finale Equiline Youngster Cup dla koni 7-letnich miejsce 13 zajął ogier NC Verso Red Wine pod Enno Klaphake. Para ta ukończyła pierwszą fazę z wynikiem 7 pkt. W konkursie zwyciężył Christopher Kläsener/GER na Marlon vd Heffink (BWP, Desir du Chateau). Wśród koni 8-letnich najlepszy okazał się Christian Kukuk/GER na wałachu Creature (DSP, Colestus – Re Mexico).

 

Wyniki: TUTAJ
Klasyfikacja LEZ: TUTAJ

 

Zdjęcia: Sportfotos-Lafrentz.de