Od piątku w Lesznie odbywały się zawody HZO-B1*. W dzisiejszych finałach na listach startowych znalazło się ponad 150 zawodników, a w konkursie Grand Prix triumfował Dawid Kubiak.

Najwyższym finałem dzisiejszego dnia był konkurs Grand Prix. Na parkurze ustawiono przeszkody o wysokości 140 cm. Tylko dwóch zawodników ukończyło przejazdy podstawowy z zerowym kontem i oni o zwycięstwo powalczyli w rozgrywce.  Tam również jeździli  bez błędów, ale najszybciej rozgrywkę pokonał Dawid Kubiak dosiadający ogiera rasy SP SZULER. Para zwyciężyła finał z czasem przejazdu rozgrywki 32,21 s. Ze stratą ponad 1 s, w czasie 33,32 s, drugi stopień podium zdobył Jan Vinckier, który startował na oldenburskim wałachu CONTHAKKATO. Ta para uplasowała się również na drugim miejscu piątkowego konkursu Dużej Rundy. Jakub Krzyżosiak, z 4 pkt karnymi w podstawowym przejeździe, startując na ogierze rasy KWPN JUVENTUS zajął dzisiaj miejsce trzecie. W sobotnim konkursie para stanęła na drugim stopniu podium.

Dawid Kubiak i SZULER

W finale Średniej Rundy wystartowało 40 par, które pokonały przeszkody mierzące 130 cm. Do przejazdu w drugiej fazie awansowało 18 par, a 11 ukończyło konkurs bez punktów karnych. Najszybciej parkur drugiej fazy, w czasie 25,89 s, przejechał Krzysztof Ludwiczak dosiadając holsztyńskiej klaczy CONFUA. Drugi wynik, 26,66 s, i drugie miejsce zdobył Jakub Kubiak startujący na klaczy rasy holsztyńskiej CORIWAY. Para zajęła także pierwsze miejsce w piątkowym konkursie tej rundy. Na trzecim stopniu podium, z czasem przejazdu drugiej fazy 27,33 s, stanęła Adrianna Jendrośka, która wystartowała na holsztyńskim wałachu CASLLAR DELA PIERRE 13.

Przeszkody o wysokości 120 cm stanęły na parkurze w finale Małej Rundy 2. 20 par na 49 startujących ukończyło przejazdy bezbłędnie. Finał wygrał Mateusz Tyszko, który pokonał parkur w czasie 60,37 s na belgijskiej klaczy PERLA VAN TER MOUDE. Drugi stopień podium, z czasem 61,82 s, zajęła Aleksandra Pilatowicz dosiadająca małopolskiej klaczy  HUBKA. W czasie 62,27 s parkur pokonała Milena Kołodziejczyk dosiadająca wałacha rasy SP CARDIFF. Tym wynikiem amazonka zajęła ostatnie miejsce na podium.

W finale Małej Rundy 1, klasie P, oglądaliśmy przejazdy 25 par, a 6 z nich ukończyło przejazd bez punktów karnych. Najszybszy był Olaf Klein, który startował na holsztyńskiej klaczy H-CATAA. Zawodnik zwyciężył w finale pokonując parkur w czasie 56,83 s. Na drugim miejscu, z czasem 61,21 s, uplasował się Karol Chrzanowski dosiadający wałacha rasy SP RAPPER. Trzeci wynik, 62,28 s, i trzeci stopień podium wywalczyła Hanna Leśkiewicz, która wystartowała na wałachu rasy KWPN DJINGIZ-TAR.