Dziś w Czechach dwa konkursy wygrali Polacy. Triumfowali Mateusz Tyszko oraz Jagoda Data. Od zwycięstwa zawody w San Giovanni rozpoczął Mikołaj Barański. Pierwszy konkurs w ramach CDI4*-W ukończyła dziś też Katarzyna Milczarek

CSI2*-W Olomouc (CZE)

W piątek udało się wysłuchać pierwszego hymnu Polski w trakcie zawodów w Czechach. Na zakończenie dnia rozegrano dwufazowy konkurs Medium Tour 135 cm w którym wystartowało aż 98 par. Najskuteczniej drugą fazę pokonał reprezentant Polski Mateusz Tyszko. W konkursie wygrał dosiadając oldenburskiej klaczy CASINA 20. Bez błędów jeździła też Małgorzata Koszucka na westfalskiej klaczy KEIRA HIPPICA oraz Antoni Strzałkowski na oldenburskim wałachu BLANT zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Czyste przejazdy odnotowali także Jarosław Koziarowski na oldenburskim wałachu CARINTENDER (11 miejsce) oraz Dawid Kubiak na ogierze rasy SP SZULER (15 miejsce).

Po zwycięstwo w konkursie 110 cm Elite Tour sięgnęła też 14-letnia Jagoda Data startująca na holsztyńskim wałachu CHENET. W tym samym konkursie trzecie miejsce zajęła Bianka Pięta, która dosiadała ogiera COYOTE UGLY V. W konkursie Small Tour najlepiej spośród Polaków jeździła Małgorzata Koszucka na klaczy rasy KWPN FLEUR. Para zajęła 7 miejsce. Na tym samym poziomie bez błędów jeździli także Łukasz Matla na holsztyńskiej klaczy FIORA SUNRISE (14 miejsce) oraz Zuzanna Prymek na klaczy BAGAZZA M (21 miejsce).

W konkursie juniorskim bezbłędny przejazd odnotował Maciej Handzlik, który startował na wałachu BALISTO AC. Szybki przejazd pozwolił parze zając 4 miejsca. Zaraz za nimi, na miejscu 5 w konkursie, uplasowała się Kornelia Kurleto dosiadająca holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65. Trochę mniej szczęścia mieli zawodnicy w konkursie 140 cm U25. Najlepszy wynik dla Polski uzyskała Agnieszka Cecuga startująca na wałachu BONO TER LINDEN (4 pkt/ 17 miejsce). Taki sam wynik odnotował też Adam Grzegorzewski, który dosiadał hanowerskiej klaczy STAKATA (18 miejsce).

Wyniki TUTAJ

CSI2* San Giovanni (ITA)

W konkursie dwufazowym dla koni 7-letnich nie miał sobie równych wałach rasy KWNP JUGGLE BARAKA dosiadany przez Mikołaja Barańskiego. Para pokonała obie fazy bezbłędnie, a czas przejazdu drugiej fazy był szybszy o prawie 2 sekundy od kolejnej pary. W konkursie 135 cm zawodnik miał mniej szczęścia. Na belgijskim wałachu KAZAN VAN DE PITSEMBURG odnotował jeden błąd. W tym samym konkursie bezbłędnie jeździła siostra zawodnika Laura Barańska. Zawodniczka w starcie na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS zajęła 14 miejsce. Jeden błąd miała w konkursie 130cm gdzie dosiadała wałacha DEXTER. W konkursie Dużej Rundy 140cm mogliśmy oglądać przejazd Moniki Dulczewskiej na ogierze BASQUIAT DU LOZON. Para odnotowała czysty i dobry przejazd plasując się na 7 miejscu. W San Giovanni startuje też Sandra Piwowarczyk. Zawodniczka zajęła dzisiaj 3 miejsce w konkursie 120 cm dosiadając klaczy IVORY COAST. W konkursie dla koni 5-letnich miała 5 pkt karnych na ogierze LANZAROTE. Jeden błąd odnotowała w starcie na klaczy KALAHARI w konkursie dla 6-latków.

CSIO3* Bojourishte (BUL)

Dzisiaj Róża Konieczna wystartowała tylko w konkursie 135cm na holsztyńskim DARIDO B. Para ukończyła konkurs z wynikiem 16 pkt karnych.

CDI4*-W Pilisjászfalu (HUN)

Swoje starty w konkursach kwalifikujących do Pucharu Świata Katarzyna Milczarek rozpoczęła od dobrego występu w programie Grand Prix. Przejazd zawodniczki na ogierze GUAPO sędziowie ocenili na 67,711% co dało parze 4 miejsce w klasyfikacji końcowej.