Atrakcyjnie dla zawodników i kibiców zapowiadają się tegoroczne Hubertusowe Zawody Konne w Hali Hipodromu Wola w Poznaniu.

 

Te, organizowane przez KS Jumping Events, tradycyjnie odbywają się w dacie związanej ze św. Hubertem. W tym roku dokładnie 3 listopada - w niedzielę.

Dwa najważniejsze konkursy to mające już siedmioletnią tradycję Halowe Derby Poznania i rozgrywany od ubiegłego roku, jako Grand Prix, Memoriał hodowcy Andrzeja Kramera.

Derby z hali to niezwykle widowiskowy konkurs łączący klasyczne przeszkody skokowe i przeszkodami terenowymi jakie można spotkać na trasie krosu w WKKW.

 

Na starcie stanie ponad stu zawodników w tym wielu ze ścisłej krajowej czołówki zarówno skoków jak i WKKW. Jednym z faworytów obydwu głównych konkursów jest Daria Kobiernik z Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego. To chyba najbardziej wszechstronna amazonka w Polsce. We wrześniu wygrała Puchar Polski w WKKK w kategorii Open i jednocześnie tego samego dnia, przemierzając 50 kilometrów z Baborówka do Olszy, stanęła na podium skokowych rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej. W zeszłym roku Daria podczas Huberusowych Zawodów na Woli wygrała Grand Prix a w Halowym Derby Poznania była druga. Jej najgroźniejszymi rywalami w tym roku będą: Wojciech i Agata Dahlke z KJ Sokół Damasławek, Łukasz Brzóska z Brzóska Sport Horses, Dawid Rakoczy z Kłos Budzyń, Łukasz i Rafał Krajewscy z Kraju Jumping Team, Mariusz Kleniuk z Hippologii Strzegom oraz zeszłoroczny zwycięzca Derby Wiktor Szała z KJ Agro-Handel Śrem.

Program:

  • Od 8:00 – konkursy ZR w klasach LL L P i N
  • Około 15:00 – Grand Prix – II Memoriał Andrzeja Kramera
  • Około 17:00 – KIA DELIK VII Halowe Derby Poznania

Uwaga program może ulec zmianie. Szczegóły na bieżąco TUTAJ

 

Na zdjęciu Daria Kobiernik po zeszłorocznym zwycięstwie w I Memoriale Andrzeja Kramer, fot. Asia Bręklewicz