W piątek, 31 stycznia w LOTTO Eventing Tour z pozycji lidera wystartuje Daria Kobiernik. Czy uda jej się utrzymać swoją pozycję? Czy tym razem trzykrotny zwycięzca tego cyklu, Mateusz Kiempa powróci do czołówki rankingu?

 

Podczas Wielkiego Święta Jeździectwa, które odbywa się na Targach Lublin w dniach 30.01-02.02.2020 będzie można podziwiać znakomitych zawodników Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, w jego najbardziej widowiskowej próbie crossu. Nie zabraknie liderki rankingu LOTTO Eventing Tour i Halowego Pucharu Polski – Darii Kobiernik, drugiego Jana Kamińskiego i trzeciej Małgorzaty Koryckiej. Lublin to doskonała szansa dla Mateusza Kiempy (trzykrotnego zwycięzcy Halowego Pucharu Polski) na odegranie się po nieudanym występie w Poznaniu. Nowym zawodnikiem drugiej edycji będzie Marta Orłowska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

 

 

Halowy Puchar Polski WKKW odbędzie się w piątek o godzinie 18:45. Jest to konkurs z pierwszą rundą sędziowaną jako konkurs zwykły i drugą – rundą zwycięzców (konkurs szybkości). Do niej dostanie się 6 najlepszych zawodników lub wszyscy, którzy mieli bezbłędny przejazd. W rundzie zwycięzców kolejność startu jest odwrotna do uzyskanych wyników w pierwszej rundzie. Dodatkowo, zawodnicy rozpoczynają ją z czystym kontem i to wynik drugiego przejazdu jest liczony do końcowej klasyfikacji. Kto wygra w Lublinie? Przekonamy się już 31 stycznia.

 

Do zobaczenia w Lublinie!

fot. Świat Koni