W Lesznie rozgrywana jest 6. kwalifikacja HPP-B. Dziś poznaliśmy najlepsze pary w trzech kategoriach, które zbierają punkty do ogólnej klasyfikacji Halowego Pucharu Polski w skokach.

 

Wszystkie konkursy w ramach HPP rozgrywane są jako konkursy zwykłe z rozgrywką.

 

Jako pierwsi o punkty walczyli reprezentanci kategorii OPEN. Na liście startowej znalazło się 27 par, 10 z nich dostało się do rozgrywki. W niej najszybciej i bezbłędnie parkur pokonał młody reprezentant SKJ Ponylandia Wojciechowice - Franciszek Jurzak na siwej klaczy LA CUMPARSITA, drugie miejsce zajęła Gabriela Maciaszek i BERNADINE, a trzecie Aleksandra Zaręba i FARGITA.

 

 

W kategorii Dzieci I z 21. par startujących w konkursie do rozgrywki zakwalifikowało się 11 z nich, a najlepiej pokonała ją Klara Kozioł i ROCKY, na drugim miejscu Zuzanna Kucharska i CLINTENDO, trzecia lokata to Marta Wypiór oraz HOKEY POKEY.

 

 

W kategorii Juniorów o końcowych wynikach zadecydowała 7-konna rozgrywka. Z zerowym kontem i czasem 40,76 s, zwycięstwo odniosła Aleksandra Gebler i BOLTER, na drugim miejscu zakończył konkurs Filip Babiak na GUSTIQUE, trzecie miejsce zajęła Emilia Pietrzak i SEPHORA MZ.

 

 

Jutro punkty do rankingu zdobywać będą Młodzi Jeźdźcy i Seniorzy.