Niedzielny konkurs Grand Prix Leszna rozgrywany podczas zawodów ZO2* zakończył rundę kwalifikacyjną Halowego Pucharu Polski edycji 2018/2019. Na brak emocji w ostatni weekend w Lesznie z pewnością nie można było narzekać.

W kategorii seniorów, czyli konkursie Grand Prix triumfowała w Lesznie Weronika Minkiewicz, która dosiadając 9-letniej klaczy Chocolate Blue wygrała trzykonną rozgrywkę. Na drugim miejscu uplasował się dosiadający 11-letniego ogiera Cabo Marek Wacławik. Trzecią pozycję wywalczyła Weronika Wilska, która w tym konkursie startowała na 9-letniej klaczy Fancy.

W kategorii młodych jeźdźców triumfował w Lesznie Maciej Żołądkiewicz startujący na 16-letnim wałachu Baltazar du Rouet. Na drugim miejscy uplasowała się para Zuzanna Januszewska i 9-letnia klacz Ironia. Miejsce trzecie zdobyli Milena Dobkowska i 15-letni ogier Zalvo.
W tej kategorii wiekowej zwycięzców nie trzeba było wyłaniać w rozgrywce konkursu.

W juniorach ostateczną kolejność w Lesznie wyznaczyła 6-konna rozgrywka. Wygrała ją Emilia Pietrzak i 8-letnia klacz Sephora MZ. Drugie miejsce zdobyli Aleksander Lewandowski i 10-letnia klacz Jazzmir Van Het Halderthof. Miejsce trzecie zdobył Filip Babiak i 8-letnia klacz Gustique.

W grupie Dzieci I do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się aż 15 startujących. Zwyciężyła w niej Weronika Kosińska startująca na 14-letniej klaczy Leda. Na drugim miejscu finiszowała Julia Jabłońska i 8-letnia klacz Conn Rubina. Miejsce trzecie zdobyła ta sama amazonka, ale tym razem dosiadała 9-letniej klaczy Columbia.

W kategorii Open zwycięzców wyłoniła 11-konna rozgrywka, w której 7 koni ponownie uniknęło błędów na parkurze. Najkrócej na placu konkursowym przebywała na swojej 13-letniej klaczy Cosa Che Karolina Godoś. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Kucharska startująca na 9-letniej klaczy Vulkana 6. Miejsce trzecie przypadło Julii Jabłońskiej dosiadającej 10-letniego ogiera Cahir.

Jednak emocje w Lesznie w miniony weekend nie były związane wyłącznie z rywalizacją zawodników startujących w ostatniej, ósmej kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach edycji 2018/2019.

Kiedy w dwufazowym konkursie Finału Małej Rundy na placu konkursowym pojawiła się 27. na liście startowej Anna Cepa, startująca na 6-letnim wałachu Saint Vincent, w konkursie prowadziła startująca jako 10. Pola Wawrzyniak i 10-letni ogier Dimple. W pewnym momencie nie dość precyzyjnie prowadzony koń Anny Cepy, Saint Vincent zamiast przeskoczyć przez przeszkodę wybrał skok przez bandę parkuru w Lesznie. Niestety akurat w tym momencie przechodziła tam prowadząca w konkursie Pola Wawrzyniak.

Mimo, że wyglądało to naprawdę bardzo groźnie w wypadku tym nie ucierpiała Anna Cepa. Saint Vincent doznał niegroźnych obtarć. Najwięcej obaw budziły obrażenia jakich doznała Pola Wawrzyniak, która nie tylko wygrała ten konkurs, ale również wyszła z tego wypadku bez większego szwanku.