Za nami pierwsza część noworocznej aukcji Horse Auction Belgium. Pierwsza grupa z 34 oferowanych koni znalazła wczoraj nowych właścicieli. Dziś wieczorem pozostała część czeka na nowy dom.

 


To była noc pełna emocji, a licytujący walczyli o swoje przyszłe gwiazdy do samego końca. Najwięcej zainteresowania wzbudził ogier Conmar (2018, Conthargos x Larimar). 42 oferty, a najbardziej zacięta walka toczyła się między licytującymi z Polski i Australii. Ostatecznie, za cenę 92 000 EUR, ogier trafi do Australii.

 

Conmar (2018, Conthargos x Larimar)

 

Na wyróżnienie zasługują także wałach Ristretto vd Heffinck, który był drugim najdrożej sprzedanym koniem z pierwszej grupy. Zakupili go stali klienci z Norwegii za cenę 38 000 EUR. Wałach Special Design został wylicytowany za 34 000 EUR i pojedzie do Szwajcarii, a niewiele mniej, bo 32 000 EUR nowi nabywcy z Belgii zapłacili za klacz Sunny Girl.  Dwa konie za cenę 20 000 EUR oraz 22 000 EUR trafiły do kupców z Niemiec - wałach Owen W oraz wałach Typhoon RSH Z. Jednego konia z pierwszej grupy udało się także wylicytować kupującym z Polski. Za cenę 17 000 EUR do naszego kraju trafi klacz Scarlet S.

 


A już dzisiaj wieczorem, o 20:05, zamknięta zostanie licytacja pozostałych oferowanych koni. Jest to ostatnia szansa na składanie ofert. Powodzenia dla wszystkich! 

 


Kolekcję oraz wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.horseauctionbelgium.com