W ciągu 21 lat pracy w Stadninie Koni Prudnik pani Katarzyna Wiszowaty obejmując po swych poprzednikach tamtejsze stado pokazała, jak tego spadku nie zmarnować i wnieść do niego nowe wartości. Ostatnich 16 lat było świadectwem jej owocnej współpracy z prezesem Dariuszem Świderskim, który rozumiał zasady jakimi rządzi się nowoczesna hodowla koni sportowych, umiał, chciał i stworzył jak najlepsze warunki dla hodowli, a prudnickim koniom drogę do kariery sportowej.

 

Zaliczyły one ponad 90 startów w finałach Mistrzostw Polski Młodych Koni, w tym ponad 60 pod jeźdźcami pracującymi dla stadniny zdobywając w sumie 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. W dorosłej karierze Imequyl pod Andrzejem Głoskowskim i El Camp pod Łukaszem Kozą i Andrzejem Opłatkiem przez wiele lat notowane były w rankingach WBFSH jako najlepsze polskie konie w skokach przez przeszkody, być może właśnie teraz wschodzi nowa gwiazda – Winchester startujący pod Darią Kobiernik. Mistrzowie Polski w wkkw – Jak Chef pod Kamilem Rajnertem i Senior dosiadany przez Jana Kamińskiego to inne sztandarowe przykłady sukcesów tej pracy, za nimi stoi ponad 20 koni które osiągnęły poziom klasy C i wyżej. Połowa z nich pokonywała parkury pod jeźdźcami stadniny.

 

We wrześniu 2016 ze swego stanowiska odwołany został Dariusz Świderski, 28 lutego 2019 ze stanowiska Głównego Specjalisty do spraw Hodowli Koni zwolniona została Katarzyna Wiszowaty.