Rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Pierwszego dnia zawodów w hali w Lesznie oglądaliśmy konkursy w trzech kategoriach. Liderem tabeli Seniorów jest Jarosław Skrzyczyńki. W grupie Młodych Jeźdźców najlepsza dzisiaj była Eliza Zawadzka, a I półfinał Ladies Cup wygrała Agata Dahlke-Burda.

Pierwszy półfinał HMP Seniorów był konkursem na poziomie 140 cm i tak jak prawie wszystkie konkursy otwierające mistrzostwa, był konkursem szybkości. Najskuteczniej parkur dzisiejszego półfinału pokonał Jarosław Skrzyczyński w starcie na klaczy LOULOU MPS Z. To ten zawodnik przystąpi do dalszej rywalizacji z zerowym kontem. Miejsce drugie zajął Marek Wacławik startujący na wałachu rasy SP KATHMANDAU. Strata tej pary do lidera to na ten moment 0,95 pkt karnego. Na miejscu trzecim uplasował się Robert Wilczewski dosiadający hanowerskiej kalczy GRAEFIN GREY T. Oni do II półfinału przystąpią z wynikiem 1,11 pkt karnego.

Co ciekawe, na pierwszych dwóch miejscach I półfinału HMP Młodych Jeźdźców uplasowali się juniorzy. Konkurs wygrała Eliza Zawadzka startująca na hanowerskim wałachu QUAIDO i to ta zawodniczka przystąpi do II półfinału z zerowym kontem. Na miejscu drugim, ze stratą 0,77 pkt, uplasował się Patryk Skrzyczyński dosiadający ogiera rasy SP JERICO. Trzecia w dzisiejszym konkursie była Julia Biskup, która startowała na wałachu rasy KWPN JAMES B. Strata tej pary do liderów to 1,20 pkt.

Pierwsze na parkurze HMP pojawiły się amazonki. W I półfinale Ladies Cup triumfowała Agata Dahlke-Burda w starcie na klaczy rasy KWPN IELVE. Na ten moment różnice między zawodniczkami są naprawde niewielkie, ponieważ aktualne podium nie różni nawet 1 pkt karny. Druga dzisiaj była Julia Błaszczak dosiadająca holsztyńskiego wałacha CORCON (0,45 pkt straty), a trzecie miejsce zajęła Patrycja Ksiądz razem z holsztyńską klaczą FITA VA (0,86 pkt straty).

Jutro na parkurze zameldują się też juniorzy i dzieci. I półfinały tych kategorii, jak i wszystkie inne konkursy podczas HMP, można śledzić na żywo. Transmisja realizowana przez zespół Świata Koni dostępna jest na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV