Pierwsze medale tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski rozdane. Na najwyższym stopniu podium kategorii Młodych Jeźdźców stanęła Natalia Kubik. Najlepszą amazonką sezonu halowego została Agata Dahlke-Burda.

W sobotę pierwsze medale zawisły na szyjach zawodników kategorii Młodych Jeźdźców. Tu walka w decydującym finale przyniosła wiele emocji, a co za tym idzie błędów i zmian w klasyfikacji. Przed drugim nawrotem na prowadzenie wysunęła się Natalia Kubik startująca na oldenburskiej klaczy ZINE BLUE. Tej parze udało się utrzymać emocje na wodzy i to właśnie one sięgnęły po złoty medal HMP w kategorii Młodych Jeźdźców. Wynik z jakim ukończyły mistrzostwa to 3,18 pkt. Na miejscu drugim uplasowała się Eliza Zawadzka, dotychczasowa liderka, startująca na hanowerskim wałachu QUAIDO. Do tej pary trafił medal srebrny, a mistrzostwa ukończyli z wynikiem 4 pkt karne. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanęła Laura Kłapińska dosiadająca oldenburskiego wałacha ZIRADO (8,47 pkt karnego).

Również amazonki zmierzyły się dzisiaj z konkursem finałowym halowego Ladies Cup. Decydująca walka rozegrała się w drugim nawrocie do którego awansowało 10 zawodniczek. Jako ostatnia na parkur wyjechała Agata Dahlke-Burda, która prowadzenie objęła już w pierwszym półfinale. Bezbłędny przejazd na klaczy rasy KWPN IELVE w drugim nawrocie przypieczętował zwycięstwo amazonki, która mistrzostwa ukończyła z wynikiem 0 pkt karnych. Na drugim stopniu podium tegorocznych rozgrywek Ladies Cup stanęła Aleksandra Kozłowska startująca na wałachu rasy SP NABAB. Wynik końcowy tej pary to 2,34 pkt karnego. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Golicka, która dosiadała westfalskiego wałacha FOR FLIX (5,12 pkt karnego).

Po II półfinale HMP Dzieci prowadzenie utrzymuje Zuzanna Niziołek, która dzisiejszy konkurs pokonała bezbłędnie na oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET. Na pozostałych miejscach w tabeli nastąpiły dość znaczące zmiany. Drugie miejsce przed finałem zajmuje Paulina Bule startująca na wałachu rasy SP ALMQUIST. Strata do liderki przed finałem to 1,5 pkt karnego. Na miejscu trzecim plasuje się aktualnie Roksana Nawrocka, która po bezbłędnym przejeździe na klaczy rasy KWPN GACARLA VDL utrzymała wynik 1,79 pkt karnego. Konkurs wygrała Kaja Pietraszko startująca na klaczy rasy KWPN JEWEL. Dało to awans na 21 miejsce z 50-go.

Drugi konkurs HMP Dzieci przyniósł spore zmiany, bo zerowe konto przed finałem utrzymało tylko 7 zawodniczek. Ponownie najlepsza w konkursie okazała się Wiktoria Kaźmierska startująca na wałachu rasy SP KOLA. Miejsce drugie zajęła Agata Stasiak, która dosiada wałacha rasy SP MACHO, a trzeci wynik w II półfinale uzyskała Małgorzata Babczyńska w starcie na klaczy rasy KWPN HAPPYLINA.

Już jutro zostaną rozegrane finały w pozostałych trzech kategoriach. Wszystkie te konkursy można śledzić na żywo. Transmisja, realizowana przez zespół Świata Koni, dostępna będzie na naszej stronie, a także na platformie ClipMyHorse.TV