Po drugich półfinałach prowadzenia w tabeli nie oddali Jarosław Skrzyczyński, Eliza Zawadzka i Agata Dahlke-Burda. W pierwszym półfinale HMP Juniorów triumfowała Zuzanna Niziołek, a w grupie Dzieci czyste konto zachowuje 20 zawodników. 

 

 

Już po przejeździe na pierwszym koniu, Jarosław Skrzyczyński mógł być pewien, że do finału przystąpił z zerowym kontem i z pozycji lidera. W II półfinale błędu nie popełnił w starcie na wałachu rasy KWPN KOMBOY. Swoich miejsc pewni mogli być także pozostali zawodnicy z podium tabeli, bo zarówno Marek Wacławik na wałachu rasy SP KATHMANDAU oraz Robert Wilczewski na hanowerskiej klaczy GRAEFIN GREY T pokonali parkur II półfinału bezbłędnie. Konkurs wygrał Piotr Szmytkowski startujący na klaczy rasy SP TIGRINA. To zwycięstwo dało zawodnikowi awans na 5 pozycję przed niedzielnym finałem. 

 

W klasyfikacji ogólnej Młodych Jeźdźców na pozycji liderki pozostaje Eliza Zawadzka. Dzisiaj amazonka pokonała parkur bez punktów karnych na westfalskiej klaczy VALKIRIA co pozwoliło zachować zerowe konto w tabeli. II półfinał przyniósł jednak zmiany na kolejnych miejscach w klasyfikacji. Na miejsce drugie awansowała Julia Biskup startująca na wałachu rasy KWPN JAMES B. Trzecie miejsce przed finałem zajmuje Aleksandra Osuch dosiadająca wałacha CROWN DU BUISSON Z. Dzisiejszy konkurs wygrała Natalia Kubik w starcie na oldenburskiej klaczy ZINA BLUE, co dało zawodniczce awans z 9 miejsca na 4 przed jutrzejszym finałem. 

 

Również wyniki II półfinału Ladies Cup nie przyniosły zmiany na pozycji liderki, ale pewne przetasowania nastąpiły też na dalszych miejscach. Wciąż prowadzi Agata Dahlke-Burda, która na klaczy rasy KWPN IELVE była dzisiaj bezbłędna. Także drugie miejsce udało się zachować Julii Błaszczak, która tym razem błędu nie popełniła na holsztyńskim wałachu LIGHTNING 100. Na trzecie miejsce awansowała Joanna Marciniak-Gondro startująca na wałachu rasy SP DOUBLE DIAMOND “M. Sam konkurs wygrała Aleksandra Kozłowska dosiadająca wałacha rasy SP NABAB. Zwycięstwo pozwoliło na awans na 5 miejsce w tabeli. 

 

Zdecydowanie najliczniejszą grupą na tegorocznych mistrzostwach są Juniorzy. W I półfinale oglądaliśmy aż 76 przejazdów. Konkurs wygrała Zuzanna Niziołek dosiadająca oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET. Najlepszy czas przejazdu dał parze też prowadzenie w klasyfikacji przed kolejnym półfinałem. Na miejscu drugim dzisiaj uplasowała się Milena Sołtysiak startująca na wałachu rasy SP LARRON’S SON. Strata tej pary do liderów to na ten moment 1,00 pkt. Trzecie miejsce zajęła Olga Tuliszkiewicz dosiadająca wałacha rasy SP DASSILIO (1,14 pkt starty). 

 

 

Na ten moment w kategorii Dzieci aż 20 zawodników zachowuje czyste konto i z takim też wynikiem przystąpi do kolejnego półfinału. Najlepsza w dzisiejszym konkursie była Wiktoria Kaźmierska startująca na wałachu rasy SP KOLA. Drugi czas spośród bezbłędnych przejazdów uzyskała Nadia Lehmann w starcie na holsztyńskiej klaczy SILVER STAR, a trzecia była Agata Stasiak razem z wałachem rasy SP MACHO

 

Już jutro poznamy pierwszych medalistów w kategoriach Młodych Jeźdźców i Ladies Cup. Swoje kolejne konkursy będą mieli też Juniorzy i Dzieci. Niezmienne, każdy z tych konkursów będzie można śledzić na żywo. Transmisja, realizowana przez zespół Świata Koni, dostępna będzie na naszej stronie, a także na platformie ClipMyHorse.TV