Pierwsze medale tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski rozdane. Ze złotym medalem kategorii Młodych Jeźdźców z Sopotu wyjedzie Julia Ganowska, a złoty medal w grupie Ladies odebrała Wiktoria Leszek-Karwańska.

Walka o medale Halowych Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców trwała do ostatniego przejazdu drugiego nawrotu. Walka zacięta, a o zmianie na pozycji lidera decydował każdy błąd. Najlepszą w tej rywalizacji okazała się jednak Julia Ganowska, która z Sopotu wyjedzie ze złotym medalem. W HMP triumfowała w startach na holsztyńskim wałachu NUMBER ONE 28. Srebrny medal wywalczyła Iga Biegalska dosiadająca klaczy rasy SP DORAVELLA, a brązowy medal trafił w ręce Nell Sówki, która startowała na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO

O tytuły i medale w sobotę walczyły też amazonki w Ladies Cup. Sytuacja w tabeli zmieniała się właściwie do ostatniego przejazdu. Zwyciężczynią ostatecznie okazała się Wiktoria Leszek-Karwańska, która złoty medal wywalczyła w startach na meklemburskim wałach DIARETTO. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem stanęła Adrianna Jendrośka, która dosiadała hanowerskiego wałacha CASLLAR DELA PIERRE 13. Brązowy medal odebrała Agata Dahlke-Burda startująca na klaczy rasy KWPN IELVE

W drugim półfinale Juniorów prowadzenie utrzymała Antonina Kucharska, która dzisiejszy parkur na klaczy CHICHA MINT pokonała bezbłędnie. Na czysto drugi półfinał pokonała też Julia Parda, która startowała na klaczy rasy SP COLLADA-A. Zawodniczka zachowała drugie miejsce w tabeli, z wynikiem 1,37 pkt i dodatkowo wygrała też dzisiejszy konkurs. Na miejsce trzecie w klasyfikacji awansowała Tola Świerczyńska dosiadająca klaczy rasy SP ANDORA. Po bezbłędnym przejeździe jej strata do liderki to 2,69 pkt.

Drugi półfinał HMP Dzieci sprawił trochę problemów i przydarzyły się błędy. Liczba par, która przystąpi do jutrzejszego finału z czystym kontem, zmniejszyła się z tego powodu do 13. Najskuteczniej dzisiejszy parkur pokonała Gaja Kazimierczak startująca na belgijskiej klaczy LET'S DREAM

Przed nami ostatni, finałowy dzień zmagań podczas Halowych Mistrzostwach Polski 2024. Rywalizację niezmiennie będzie można śledzić na żywo w relacji Świata Koni. Kibicować można na naszej stronie oraz na platformie www.ClipMyHorse.TV

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502 lub redakcja@swiatkoni.pl