Zakończyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu, które rozgrywane były w ośrodku KJK Szary Michałowice.

Jako pierwsze na podium stanęły dzisiaj najlepsze amazonki w kategorii Dzieci. Tak jak w 2021 roku złoty medal zdobyła Zofia Kaczmarek / LKJ Lewada na siwej klaczy Lady Legende. Ta 13-letnia amazonka za swój dzisiejszy przejazd otrzymała od sędziów ocenę 81,200%, a jej postawę i dosiad oraz wrażenie ogólne oceniono na 9,5 pkt. Wynik końcowy Zofii Kaczmarek w HMP to 240,325%. Medal srebrny w tym roku wywalczyła Julianna Przybyła / LKS Cwał Poznań na klaczy Franchesca. W Finale para ta oceniona została na 71,875%, co oznaczało, że mistrzowskie zmagania zakończyła z wynikiem 218,822%. Dodajmy, że rok temu Julianna Przybyła zdobyła medal brązowy. A krążek w tym właśnie kolorze, w 2022 roku zawisł na szyi Hanny Moczkowskiej / Silesia Dressage Club Tarnowskie Góry, która na wałachu First William-P w dzisiejszym przejeździe oceniona została na 71,525%. To dało jej wynik końcowy 213, 597%.

Zofia Kaczmarek - Lady Legende

W kategorii Juniorów tytuł sprzed roku obroniła Natalia Plata / JKS Barłomino na wałachu Dolcetto. Amazonka wygrała wszystkie konkursy tegorocznych HMP, a jej wynik końcowy to 213,939%. Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie oraz drugie w Mistrzostwach zajęła debiutująca w tej kategorii wiekowej Nelly Solecka / KS Centurion dosiadająca wałacha High Bid. Para ta w obu półfinałach zajmowała 4 miejsce, ale dzisiejsza ocena 70,667% pozwoliła na awans w klasyfikacji i zdobycie srebrnego medalu (208,590%). Na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Uta Golubińska / Equesta na wałachu Strahleman. Amazonka po półfinałach była druga w klasyfikacji, ale wynik uzyskany w finałowym przejeździe (66,692%, 7 miejsce) spowodował spadek na trzecią pozycję w HMP (206,704%).

Natalia Plata - Dolcetto

Kolejny złoty medal HMP w karierze zdobyła dzisiaj Aurelia von Mauberg / KJ Lider Radzionków. Na wałachu Diamo Dream uzyskała za dzisiejszy przejazd 72,820%, co było też najwyższą oceną w finale. Ten wynik pozwolił jej z dużą przewagą zdobyć złoty medal w kategorii Młodych Jeźdźców. Julia Rogowska / LKJ Lewada na wałachu Da Capo zajęła w finałowym konkursie co prawda trzecie miejsce (69,015%), ale to nie zagroziło jej drugiemu miejscu w klasyfikacji HMP. Z końcowym wynikiem 203,160% zdobyła ona srebrny medal. Medal w kolorze brązowym wywalczyła Tatiana Bierieżnow / Equesta na klaczy Romantica (201,865%). Ta para zajęła w dzisiejszym finale miejsce drugie z wynikiem 69,435%.

Aurelia von Mauberg - Diamo Dream

Seniorzy w tym roku walczyli o medale w konkursach na poziomie Grand Prix. Do rywalizacji przystąpiło 5 par, a zwyciężyła Aleksandra Szulc / KJ Golden Dream na siwym wałachu Breakdance. Przejazd tej pary w dzisiejszym konkursie Freestyle sędziowie ocenili na 71,785%, co dało wynik końcowy HMP 140,365%. Drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw zajęła Żaneta Skowrońska-Kozubik / LKJ Lewada, która startowała na wałachu Romantic P. Dzisiejszy przejazd tej pary sędziowie ocenili na 70,985%, co dało wynik końcowy 138,905%. Ilona Janas / BPK z ogierem Zi-Zi Top uplasowała się zarówno w finale jak i w końcowej klasyfikacji Mistrzostw na trzecim miejscu (132,950%).

Aleksandra Szulc - Breakdance

Halowy Puchar Polski Seniorów rozgrywany był na poziomie Małej Rundy. Wszystkie trzy konkursy wygrała Anna Grygier-Wójtowicz / Soymax Lublin Team na wałachu Shadow, która w dzisiejszym programie do muzyki otrzymała od sędziów 73,090%, a rywalizację ukończyła z wynikiem łącznym 212,143%. Drugie miejsce w HPP zajęła Aleksandra Lesner / KJ Pegaz Reda na wałachu Force (208,379%). Na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Badura / LKJ Lewada dosiadająca wałacha Solaris Ventus (205, 920%).