Po trzech dniach zmagań znamy nowych zwycięzców Halowych Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu. Liderzy nie pozostawili złudzeń rywalom. We wszystkich kategoriach po złoto sięgnęli zawodnicy, którzy prowadzenie objęli już w I półfinale.

W kategorii Seniorów walka w tym roku była niezwykle wyrównana, a finałowe przejazdy pierwszej trójki nie różnią się nawet o jeden procent. Po zwycięstwo w konkursie, jak i całej klasyfikacji, sięgnął jednak Mateusz Cichoń, który również wczoraj zajmował pierwsze miejsce. Zawodnik dosiadał hanowerskiego wałacha HERTZREGENT. Mistrzostwa wygrali z łącznym wynikiem 136,875%, w tym 69,795% w dzisiejszym GP Freestyle. Na miejscu drugim uplasowała się świeżo upieczona reprezentantka Polski, Olga Safronova, która startowała na oldenburskim wałachu SANDRO D AMOUR. Łączny wynik, jaki zagwarantował parze srebrny medal, to 136,590%. Na trzecim miejscu podium stanęła Karolina Mazurek. Zawodniczka dosiadała wałacha rasy SP LIDER. HMP ukończyli z wynikiem 134,955%.

Seniorzy rywalizowali także w Halowym Pucharze Polski na poziomie Małej Rundy. Tu równo od samego początku jeździła Anna Grygier Wójtowicz na wałachu rasy SP SHADOW. Wygrali wszystkie konkursy, kończąc zmagania z wynikiem 208,354%. Miejsce drugie zajęła Natalia Badura, która w przejazdach na wałachu rasy SP MARCO uzyskała łącznie 205,947%. Na miejscu trzecim uplasowała się Teresa Tomaszewska. Jej przejazdy na oldenburskiej klaczy BELLE COUTURE M oceniono łącznie na 204,337%.

Pewnie po zwycięstwo w kategorii Młodych Jeźdźców sięgnęła Maria Stelmaszyk. Zawodniczka wywalczyła złoto w startach na hanowerskim wałachu DESPACITO 18. Łączny wynik tej pary to 201,842%. Na drugim stopniu podium stanęła Alicja Stępień dosiadająca hanowerskiej klaczy ECLECTICA. Para w trzech przejazdach uzyskała łącznie 188,607%. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Nabakowska w startach na wałachu rasy KWPN JARANDER. Pary nie oglądaliśmy w dzisiejszym finale, dlatego ich łączny wynik to tylko 116,735%

Kolejny złoty medal w kategorii Juniorów zawisła na szyi Natalii Platy. Zawodniczka na hanowerskim wałachu DOLCETTO wygrała wszystkie konkursy, kończąc zmagania z łącznym wynikiem 211,518%. Srebrny medal trafił w ręce Aleksandry Błachno startującej na holsztyńskim wałachu TRAVENORT'S DIABOLO. Łączny wynik tej pary to 199,805%. Po brązowy medal sięgnęła Weronika Usiądek, której przejazdy na hanowerskim wałachu MR.DESPO oceniono łącznie na 199,620%.

Kolejne złoto do swojej kolekcji dodała też Zofia Kaczmarek. Zawodniczka startowała na siwej klaczy LADY LEGENDE. Triumfowały ze sporą przewagą, bo ich łączny wynik w HMP to 229,515%. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanęła Aleksandra Rozesłańska dosiadająca oldenburskiej klaczy CHANTAL M. Zmagania ukończyły z wynikiem 214,450%. Brązowy medal trafił do Julianny Przybyły, która w startach na wałachu rasy SP FOTON uzyskała w sumie 211,840%.