Po zwycięstwie w finałowym konkursie, złoty medal HMP Seniorów wywalczyła Karolina Mazurek. Najlepsze w swoich debiutach w starszych kategoriach okazały się Natalia Plata oraz Zofia Kaczmarek, a złoto HMP Dzieci zdobyła Aleksandra Rozesłańska.

Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii Seniorów to tylko dwa konkursy na poziomie Dużej Rundy. W dzisiejszym finale zawodnicy prezentowali się w programach dowolnych z muzyką. Drugie zwycięstwo w tej kategorii odniosła dzisiaj Karolina Mazurek, co oznaczało oczywiście zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej oraz złoty medal HMP. Zawodniczka dosiadała wałacha rasy SP LIDER, a wynik z jakim pewnie sięgnęła po zwycięstwo to 137,275%. Srebrny medal wywalczyła Ilona Janas w startach na hanowerskiej klaczy DARK KNIGHT. Para ukończyła mistrzostwa z łącznym wynikiem 132,825%. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanął Filip Poszumski, którego przejazdy na hanowerskim wałachu RAUL oceniono łącznie na 131,030%.

Marta Ginda powtórzyła swój wczorajszy sukces i triumfowała w konkursie finałowym HPP Seniorów. Do dzisiejszego startu wybrała oldenburskiego wałacha DANCE FOR ME. Te dwa zwycięstwa pozwoliły zawodniczce także na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej HPP, a rywalizację ukończyła z wynikiem 203,391%. Drugim miejscem musiała zadowolić się Agnieszka Wiśniewska, która do finału prowadziła w tabeli. Po trzech dniach startów na klaczy rasy SP TARA łącznie zgromadziła 203,083%. Podium zamknął Tomasz Jasiński, który do finału wybrał hanowerskiego wałacha AMERICA, a ich końcowy wynik w HPP to 200,971%.

Ustaloną pierwszego dnia klasyfikację w grupie Młodych Jeźdźców udało się utrzymać do końca Mistrzostw i tym samym złoty medal zdobyła Natalia Plata. Zawodniczka razem z hanowerskim wałachem DOLCETTO pewnie sięgnęli po zwycięstwo, bo ich łączny wynik w HMP to 214,240%. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanęła Julia Jokiel, która startowała na wałachu rasy KWPN J’ADORE. Przejazdy tej pary sędziowie łącznie ocenili na 206,118%. Brązowy medal wywalczyła Klaudia Hałeła w startach na oldenburskim wałachu CHIKOTO, a wynik końcowy tej pary to 199,950%.

Juniorzy to kategoria, w której działo się chyba najwięcej i do samego końca trudno było przewidzieć kto sięgnie po złoto. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła Zofia Kaczmarek, która w startach na klaczy LADY LEGENDE zgromadziła łącznie 203,526%. Ze srebrnym medalem z Radzionkowa wyjedzie Nelly Solecka, która dosiadała wałacha rasy KWPN HIGH BID V.D.T. Łączny wynik tej pary w HMP to 203,058%. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Anna Błońska, której przejazdy na wałachu rasy KWPN JAMES GRANT oceniono łącznie na 201,437%.

W kategorii Dzieci prowadzenie zdołała utrzymać Aleksandra Rozesłańska i to ona sięgnęła po złoty medal w tej grupie. Łączny wynik z przejazdów na hanowerskim wałachu FURSTEN SPINNE, jaki zagwarantował zawodniczce zwycięstwo, to 217,079%. Na drugim miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się Julia Wójtowicz, której przejazdy na wałachu rasy SP SHADOW oceniono w sumie na 209,765%. Podium zamknęła Aleksandra Machniewicz, która brązowy medal wywalczyła w startach na hanowerskim wałachu BALDESSARINI. Wynik z jakim ta para ukończyła HMP to 203,229%.