Od piątku w ośrodku Becker Sport Equestrian Center zawodnicy rywalizowali w młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Polski oraz Halowym Pucharze Polski w Ujeżdżeniu. Wyłoniono zwycięzców w 6 kategoriach, a także nagrodzono najlepszych zawodników paraujeżdżenia.

W ramach Halowych Mistrzostw Polski zawodnicy startowali w trzech kategoriach. Najstarszą grupą byli juniorzy na kucach. Tu po złoty medal sięgnęła Lena Sławek startująca na kucu GLUCKSPILZ. Para wygrała dwa konkursy, w tym finał, i uzyskali łącznie 206,184%. Na drugim stopniu podium stanęła Aneta Gierszewska dosiadająca kuca BERGS. Łączy wynik jaki uzyskała w tych mistrzostwach to 201,881%. Pierwszą trójkę tej kategorii zamknęła Hara Sophia Gudzowaty. Zawodniczka startowała na kucach STEENDIEKS CARPACCIO oraz CONTRA, a wynik końcowy jaki pozwolił jej na zdobycie brązowego medalu to 201,015%.

W HMP Młodzików na dużych koniach triumfowała Sara Wnuczko dosiadająca ogiera DOMINICK Z oraz klaczy VOUCHER DK Z. Amazonka również wygrała dwa konkursy, a w finale zajęła drugie miejsce, co dało łącznie 226,533% i złoty medal. Drugie miejsce, ze srebrnym medale, zajęła Maja Głoskowska, która również dosiadała dwóch koni, ogiera ARON oraz wałacha BED BOY. Końcowy wynik zawodniczki w HMP to 219,324%. Na trzecim stopniu podium stanął Ignacy Luboński, który brązowy medal wywalczył w startach na koniu CHAMPION DE FALK. Łączny wynik tej pary to 212,234%.

Młodzicy w ramach HMP rywalizowali też na kucach. Tu najlepsza okazała się Maja Głoskowska dosiadająca kuca APASJONATA AUREUS. Wynik zawodniczki w tej kategorii to 225,671%. Na drugim miejscu, ze srebrem, tym razem uplasowała się Sara Wnuczko, tu startująca na kucu DONALD REX 14. Wynik końcowy pary to 219,687%. Na trzecim miejscu ponownie uplasował się Ignacy Luboński, który ten brązowy medal wywalczył w startach na kucu SZOGUN (218,244%).

Najliczniejszą grupą w HPP byli Juniorzy Młodsi na kucach. Spośród 11 startujących zawodniczek najlepsza okazała się Olga Rodziak startująca na kucu BRUMMERHOEVE'S LEVI H. Para wygrała II półfinał oraz finał, a zawody ukończyli z wynikiem 207,886%. Srebrny medal powędrował do Aleksandry Semeryło, której przejazdy na wałachu LAK oceniono łącznie na 204,448%. Podium tej grupy zamknęła Lena Kobylska, która na wałachu KING QUATERBACK uzyskała łącznie 202,639%.

Młodzicy w ramach HPP startowali w młodszej grupie, zawodników w wieku 8-9 lat. W kategorii kucy triumfowała Helena Lubońska startująca na wałachu LEON. Para przez trzy dni nie miała sobie równych. Wygrali wszystkie trzy konkursy uzyskując łącznie 230,250%. Na drugim stopniu podium stanęła Hanna Mordzelewska, która razem z kucem ETNA ukończyła HPP z wynikiem 209,750%. Miejsce trzecie w tej grupie zajęła Aleksandra Sieńko dosiadająca kuca KARINO (199,250%). W HPP Młodzików na Dużych Koniach wystartowała jedynie Helena Lubońska na wałachu ODYSEUSZ. Mimo braku konkurencji, amazonka wywalczyła drugie złoto z imponującym wynikiem 257,750%.

Równolegle do młodych zawodników, w Halowym Pucharze Polski walczyli też zawodnicy paraujeżdżenia. Pary prezentowały się na różnych poziomach, ale klasyfikacja końcowa dla wszystkich była wspólna. Bezkonkurencyjna w tej rywalizacji okazała się Monika Bartyś, która razem z wielkopolskim wałachem CASPAR wygrała wszystkie konkursy poziomu IV z wynikami powyżej 70%. Łącznie dało to 217,655% i złoty medal HPP. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Bigaj, który po srebro sięgnął w startach na wałachu rasy SP LIVERPOOL. Wynik końcowy tej pary to 204,467%. Podium zamknęła tu Dominika Pączek, która razem z niemieckim wałachem LUCATONI wywalczyła brązowy medal, łącznie uzyskując 203,922%.