Hermès, organizator zawodów Saut Hermès, które od 2010 roku odbywały się w Grand Palais, podjął decyzję o przeniesieniu kolejnej edycji w związku z niepewną sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

 


Zawody Saut Hermès to ważne wydarzenie w międzynarodowym kalendarzu jeździeckim. Od ponad dziesięciu lat w ramach Saut Hermès w samym sercu Paryża przez trzy dni można było uczestniczyć w zawodach jeździeckich CSI 5*. Kolejna edycja zaplanowana była na dni 19-21 marca 2021 i miała odbyć się w Grand Palais Éphémère.
Francuski dom pragnie zapewnić wszystkich zawodników z sektora jeździeckiego o swoim wsparciu w dobie pandemii, która od kilku miesięcy hamuje ich działania i zakłóca międzynarodowy kalendarz sportowy.

 


Hermès pragnie podziękować wszystkim zespołom i wieloletnim partnerom, GL events, miastu Paryż i RMN Grand Palais za ciężką pracę przy organizacji tego wydarzenia oraz lojalnej i entuzjastycznej publiczności, która uczestniczyła w zawodach każdego roku od 2010 roku.


Hermès zobowiązuje się zgromadzić najlepszych jeźdźców, ich konie, a także entuzjastów jeździectwa w Paryżu i dokona wszelkich starań przy współpracy z partnerami, aby móc powitać wszystkich w Grand Palais Éphémère w dniach 18-20 marca 2022 roku.