Zakończyły się prestiżowe zawody CSI5* Global Champions Tour. Ośrodek Tops International Arena gościł w ten weekend prawdziwą światową czołówkę jeździectwa. Wisienką na torcie niedzielnych konkursów były drużynowe rozgrywki Global Champions League. Tam najlepsi byli Hamburg Giants. Polscy zawodnicy w konkursach finałowych CSI2* nie odnieśli niestety sukcesów.

 

Dwunawrotowy konkurs drużynowy Global Champions League zakończył się zwycięstwem zespołu Hamburg Giants. Jako jedyni, podwójne zero zaliczyli Bart Bles z Holandii i ogier GIN D oraz Simon Delestre z Francji i wałach HERMES RYAN. Na miejscu drugim w konkursie uplasował się drużyna Valkenswaard United, której końcowy wynik to 4 pkt karne, z czasem 136,06 s. Drużynę reprezentowali Niemiec Marcus Ehning i ogier FUNKY FRED oraz reprezentant Szwecji Peder Fredricson i wałach CACH ME NOT S. O miejscu trzecim zadecydowała różnica w czasie, ponieważ ekipa New York Empire miała również jedną zrzutkę, a ich sumaryczny czas wyniósł 137,28 s. Ten zespół wystartował w składzie: Irlandczyk Shane Breen i wałach Z7 IPSWICH oraz Brytyjczyk Scott Brash i wałach HELLO MR PRESIDENT. Martin Fuchs startujący w barwach London Knights dosiadał siwego wałacha STALANDO, którego do jazdy powierzył mu Andrzej Opłatek. W dwóch nawrotach jedynie nieznacznie przekroczyli normę czasu (1pkt). W zespole z Olivier’em Philippaerts’em zajęli 6 miejsce z wynikiem końcowym 7 pkt karnych.

 

Na zakończenie dnia rozegrano jeszcze jeden konkurs CSI5* - dwunawrotowy, z przeszkodami o wysokości 150/155 cm. Podwójne zero zaliczył tylko jeden zawodnik. Był to reprezentant Brazylii Marlon Modolo Zanotelli i to on sięgnął po najwyższą premię finansową. W konkursie startował na ogierze rasy BWP ICARUS. Miejsce drugie, z jednym błędem z drugiego nawrotu, zajęła Edwina Tops-Alexander. Reprezentantka Australii dosiadała belgijskiej klaczy IDENTITY VITSEROEL. Na miejscu trzecim uplasował się Belg Jos Verlooy. Ten zawodnik startował na klaczy JACOBIEN DWERSE HAGEN.

 

W konkursie Grand Prix CSI2* 145 cm wystartowała Natalia Czernik. W przejeździe na wałachu DUKE G, miała 16 pkt karnych. Ta sama zawodniczka w konkursie finałowym Medium Tour miała dwa błędy na wałachu SIRE ONE. Andrzej Opłatek, który na tym poziomie wystartował na wałachu LE CORDIAL, zjechał z parkuru z wynikiem 4 pkt karne.

 

Konkurs Small Tour 135 cm, Natalia Czernik zakończyła z wynikiem 8 pkt karnych. Zawodniczka startowała na wałachu FOUNTAINE BLUE CKV. Andrzej Opłatek w konkursie finałowym rundy młodych konia miał jeden błąd w przejeździe na wałachu NORDSTURM.

 

Wyniki: TUTAJ 

fot. Sportfot