Wielkie święto sportu jeździeckiego rozpoczęło się dzisiaj w Hamburgu, gdzie rozgrywane są zawody CSI5*, CSI4* oraz CDI4*.

 

 

Po raz ostatni konkursy Derby w skokach i w ujeżdżeniu rozegrane zostały w 2019 roku. Czas pandemii pokrzyżował plany organizatorom zawodów Deutsches Spring- und Dressur-Derby, ale na szczęście w tym roku wszystko mogło wrócić do normalności i w Hamburgu odbędą się ponownie najważniejsze konkursy zawodów.

 

Dzisiaj rozegrano już pierwsze konkursy w ramach CSI4*. A tym najważniejszym była pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Derby w skokach. Zwyciężył w niej zawodnik, który na placu w Hamburgu odniósł już wiele sukcesów. W 2018 roku Dermott Lennon i siwy wałach Gelvins Touch zwyciężyli w obu kwalifikacjach do Derby. I dzisiaj ponownie okazali się najlepsi. Reprezentant Irlandii nie ukrywa, że ma nadzieję na zwycięstwo także w niedzielę.

Jestem tutaj po to by wygrać Derby. Mój koń startował w tym roku dopiero raz. Znamy się doskonale, mam go w stajni już osiem lat.

Miejsce drugie zajął Benjamin Wulschner/GER na klaczy Crystall, którą „wypożyczył” od jednej ze swoich uczennic by wystartować w Hamburgu.

Nie jest to koń na najwyższe konkursy, ale ma serce jak lew i zawsze walczy na parkurze.

Na trzecim miejscu uplasował się Robert Bruhns/GER dosiadający wałacha DSP Corbain.

 

Po raz pierwszy w karierze w kwalifikacji do Derby Hamburga wystartowała również Cassandra Orschel na klaczy Dacara E. Reprezentantka Polski i jej 11-letnia klacz poradziły sobie doskonale z parkurem pokonując go bezbłędnie z 1 pkt. za przekroczenie normy czasu. Niestety po przejeździe Cassandra Orschel została wyeliminowana.

 


Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Sportfotos-Lafrentz.de