W dniu dzisiejszym na internetowej stronie PZJ pojawił się komunikat informujący o przeniesieniu Halowych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody, jakie będą rozegrane w Lesznie.

 

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego 3 marca 2021 roku podjął decyzję o odwołaniu Halowych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody, jakie miały być rozegrane w ośrodku jeździeckim JKS Przybyszewo w Lesznie, w terminie 24-28 marca 2021 roku.

W uzasadnieniu tej decyzji w podanym komunikacie przeczytać było można:

 

W związku z ogłoszeniem przez FEI zawieszenia imprez międzynarodowych i rekomendacji odwołania innych zawodów, Zarząd PZJ podjął decyzję o odwołaniu imprez mistrzowskich planowanych w okresie od 3 do 28 marca 2021 (...)

 

W dniu dzisiejszym Zarząd PZJ podał w tej sprawie kolejny komunikat o następującej treści:

 

Uprzejmie informujemy, iż Halowe Mistrzostwa Polski (skoki przez przeszkody) w Lesznie zaplanowane uprzednio na 24-28.03.2021r. zostają przeniesione na termin 29.03-02.04.2021 r.

 

Jak wynika z podanego komunikatu, tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody mają rozpocząć się dosyć nietypowo, bo w poniedziałek 29 marca 2021 roku i zakończyć równie nietypowo, bo w piątek 2 kwietnia 2021 roku.

Oczywiście przeniesienie terminu tych ważnych zawodów uzależnione jest od rozwoju sytuacji związanej z epidemią herpeswirusa EHV-1.