W najważniejszym z nich zwyciężył złoty medalista olimpijski z Londynu, Steve Guerdat/SUI na klaczy Hannah. Para ta pokonała parkur o wysokości 150 cm bezbłędnie i w czasie 62,72 s. Na kolejnych miejscach uplasowały się 4 konie, które w swoich żyłach mają krew słynnego ogiera For Pleasure. Miejsce drugie zajął bowiem Simone Deestre/FRA na 9-letnim Filou Carlo Zimequest (Coronas – For Pleasure), miejsce trzecie przypadło Lucianie Diniz/POR i klaczy Fit for Fun (For Pleasure – Fabriano) a na miejscu czwartym uplasował się Leopold van Asten/NED na klaczy VDL Groep Beauty (For Pleasure – Contender). Również koń, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji ma swoim rodowodzie tego ogiera – Hello Shelby (Stolzenberg – For Peasure), na którym startował Scott Brash/GBR.
W konkursie tym startowała również klacz Viva, której dosiadała Kara Chad/CAN. Para ta miała 3 błędy na parkurze.
Wiele wskazywało na to, że w rywalizacji na poziomie 145 cm pełny sukces odniosą reprezentanci gospodarzy. Ale jadący jako przedostatni Francois Jr Mathy/BEL na 10-letnim ogierze Casanova rozwiał nadzieje widzów. Uzyskał on bowiem czas o prawie 2 sekundy lepszy od Luigi Polesello/ITA na Farao van T Vennehof, który musiał zadowolić się drugim miejscem. Giacomo Casadei/ITA i My Forever uplasowali się na miejscu trzecim a pozycję czwartą zajął Carlo Rogiani/ITA na wałachu Freestyle.
W pierwszym konkursie dnia (145 cm) zwyciężył 23-letni Filippo Bologni/ITA na ogierze Quidich de la Chavee. Ten zawodnik jest synem byłego już reprezentanta Włoch, Arnaldo Bologni. Miejsce drugie zajął Emanuele Gaudiano/ITA na wałachu Einstein a trzecie Francois Jr Mathy/BEL na Cassis van de Kranenburg.
Wyniki: TUTAJ
Zdjęcia: M. Grassia/CSIO Rzym
Szukaj
Zaloguj się






