Swoje drugie zwycięstwo w Ciekocinku odniósł dziś Kamil Grzelczyk.

 

Dziś na arenach w Ciekocinku walczono o zwycięstwa w 6 konkursach. Ten najważniejszy rozgrywany był jako konkurs szybkości (140 cm). Kamil Grzelczyk od lat znany jest z tego, że potrafi jeździć szybko. Bardzo szybko. Dziś na 7-letnim wałachu Frugo (Robin II Z – Enjot Plan) bezbłędnie pokonał parkur w doskonałym czasie 64,24 s. Hodowcą i właścicielem gniadego Frugo jest ojciec Kamila, Sławomir Grzelczyk. Na drugim miejscu uplasował się Madis Morna/EST dosiadający 11-letniego wałacha Graal (66,93). Na kolejnych miejscach uplasowały się dwie polskie amazonki – Matylda Malepszy na Auguście (68,59) i Agnieszka Olszewska na Osadkowski Satino (68,75).

 

W konkursie 135 cm wystartowało tylko 6 par a zwyciężyła w nim Sara Vingralkova/CZE na Oscar de Fontaines, która wyprzedziła Vladimira Beletskiyego/RUS na Stagranno i Maureen Bonder/NED na Gogotender WP.

 

Konkursami finałowymi zakończyły się dwie serie – złota CSI2* oraz srebrna CSI1*. W tej pierwszej, rozegranej na wysokości 130 cm, zwyciężył Tomasz Olszewski na klaczy Luna P, który w drugiej fazie konkursu uzyskał świetny czas 31,10 s. O ponad 5 sekund wolniejszy był Sławomir Hartmann na Chacco du Rouet (36,46). Miejsce trzecie zajęła reprezentantka Wielkiej Brytanii, Madeleine Kellet na Castello (39,38).

 

Finał srebrnej rundy (115 cm) zdominowały polskie amazonki. Najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Andrzejewska na ogierze Speed (0/27,45). Bogna Sąsiadek na wałachu Golddigger GR ukończyła swój przejazd w drugiej fazie w czasie 31,55 s co dało jej miejsce drugie. Na pozycji trzeciej uplasowała się Marta Dąbrowska dosiadająca klaczy Questa (33.31).
W pozostałych dwóch konkursach także tryumfowały reprezentantki Polski. W konkursie 100 cm zwyciężyła Emma Frackiewicz na Brandy, która wyprzedziła Martę Dąbrowską na wałachu Lamarck. W rywalizacji na poziomie 130 cm zwyciężyła Zuzanna Sterczyńska na klaczy Ariana. Wyprzedziła ona Katarzynę Romanko na klaczy Shamanka i Elizę Zawadzką na Dooleys B.

 

Pierwszy tydzień zawodów CSI w Ciekocinku zakończy się jutro. Najważniejszym konkursem będzie konkurs Grand Prix, zaliczany do Longines Ranking.

 

Wyniki: TUTAJ